Dünyadan Son Dakika Gelişmeler

Uçak biletleri karaborsa! Moskova’dan komşu ülkelere uçak biletleri tükendi!

Vladimir Putin'in kısmi seferberlik ilan etmesinden sonra ülkeden kaçışlar başlarken, uçak biletlerinin neredeyse tamamen bittiği açıklandı…

Rusya’nın başkenti Moskova’dan komşu ülkelere uçak biletleri hızla tükeniyor. Ekim ortasına kadar Tiflis, Bakü, Antalya ve Erivan biletlerinin çoğu tükendi. Bunun nedeni, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 21 Eylül’den itibaren kısmi seferberlik ilan etmesi.

Ekim ortasına kadar Tiflis, Bakü, İstanbul, Antalya ve Erivan biletlerinin çoğu tükendi. Tiflis’e direkt uçuş bulunmamakla birlikte, diğer ülkelerden de aktarmalı uçuşlar bulunmamaktadır.

Vladimir Putin’in kısmi seferberlik konusunda imzaladığı kararnamede, bu kararın Rusya’nın egemenliğini ve bütünlüğünü korumak amacıyla alındığı belirtiliyor.

Putin, yalnızca yedekte bulunan Rusların askerlik hizmetine çağrılacağını vurguladı. Cumhurbaşkanı konuşmasında, Rusya’nın nükleer silah kullanma olasılığı konusunda da uyardı.

Ayrıca Rusya Başkanı Putin, “Toprak bütünlüğü tehdit edildiğinde, Rusya nükleer silahlar da dahil olmak üzere tüm yöntemleri kullanacaktır. Bu bir blöf değil” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.