GenelSON DAKİKA

Yeşim Salkım’a hapis şoku! Sanatçıya 4 yıl 8 aya kadar hapsi istendi!

Yeşim Salkım’a Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret suçundan dava açıldı. Sanatçı 4 yıl 8 aya kadar hapis cezası ile yargılanacak…

SİSİ lakaplı Seyhan Soylu ünlü sanatçı Yeşim Salkım’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a ağır hakaretlerde bulunduğunu iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu. Yapılan şikâyet üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla alakalı soruşturma başlattı.

Başlatılan soruşturma kapsamında Yeşim Salkım ve tanıklar dinlendi. Sanatçı Salkım’ın savcılığa verdiği ifadede, “Kesinlikle hakaret etmedim. Şikâyetçi Seyhan Soylu’nun son zamanlarda hakkımda söylediği sözler nedeniyle tedbir kararı aldırdım. O da karara uymadığı için 4 gün tazyik hapsi yattı. Bu yüzden bana husumet besliyor. Bu nedenle iftira atmış olabilir” dedi.

İddianamede Yeşim Salkım’ın sarf ettiği sözlerin Cumhurbaşkanı’nın şeref ve saygınlığına saldırı mahiyetinde olduğuna kanaat getirildi. Adalet Bakanlığı, Salkım hakkında kovuşturma izni verdiği kaydedilen iddianamede, Yeşim Salkım’ın “Cumhurbaşkanı’na alenen hakaret” suçundan 1 yıl 2 aydan 4 yıl 8 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

Tutuksuz yargılanacak sanatçı Yeşim Salkım, 8 Kasım 2022’de hakim karşısına çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.