GündemSON DAKİKA

Erdoğan, çocuklarının yurtdışında okuduklarını unutarak bakın ne dedi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek ‘’4 çocuğu var ama Türkiye'de okuyan çocuğu yok’’ diyen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Erdoğan’ın ‘’Ya kendi evlatlarını Paris'e, Londra’ya, Brüksel’e, Washington’a gönderip en iyi eğitim kurumlarında okutup lüks ve şatafat içinde yaşattılar’’ sözlerine cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan muhalefeti hedef alarak ‘’kendi çocuklarını yurt dışında okullara gönderdiler. Anadolu’daki çocukları sefalete mahkum ettiler’’ derken muhalefet Erdoğan’a çocuklarının yurt dışında okuduğunu hatırlatırken Bilal Erdoğan da Amerika’da okuduğu yıllardan örnek verdi.

Erdoğan’a kendi çocuklarının yurtdışında okuduğunu hatırlatan CHP’li Özgür Özel ‘’Kim yollamış? Vallahi kendi yollamış. Sümeyye, Bilal ve Esra Erdoğan iddiana Üniversitesi’nde, Ahmet Burak Erdoğan ise Londra’da üniversitede okudu. 4 çocuktan Türkiye’de okuyan yok.’’ Dedi.

Babası Tayyip Erdoğan’ın bu sözlerinin arkasından Bilal Erdoğan’da yurtdışında okuduğunu hatırlattı. Bilal Erdoğan ‘’bilen biri olarak söylüyorum. Ben deniz 15 yılını yurt dışında batı ülkelerinde geçirdim. Amerika’da ve İtalya’da okudum’’ derken Recep Tayyip Erdoğan ‘’Anadolu’nun ve Trakya’nın pırlanta gibi çocuklarını ise fakirliğe, cahilliğe, yokluğa, yoksulluğa hatta göz göre göre ölüme mahkum ettiler’’ dedi.

Burak Erdoğan İngiltere, Esra Erdoğan Amerika, Bilal Erdoğan Amerika’da ki üniversitelerinde okudu. Yurtdışına çocuğunu kim gönderdi? Kim lüks içinde okuttu? Kim Anadolu’da sefalet çekti tartışması alevlenirken muhalefet Erdoğan’a oğlu Bilal Erdoğan’ın da adını vererek seslenirken, tartışmanın tam da ortasında Bilal Erdoğan’ın açıklamaları geldi.

Bilal Erdoğan üniversiteyi yurt dışında yani Amerika’da okuduğu dönemde edindiği tecrübeleri paylaştı. ‘’Oradaki insanlar üniversite bittikten sonra özellikle Amerika’da çok ciddi borçlarla mezun olurlar’’ dedi. Bilal Erdoğan’ın bu sözlerine karşılık veren Özgür Özel ise ‘’soruyorum Bilal Erdoğan’a!.. Üniversiteden borçlanma ile mi mezun oldun? Borcu ödediğin dekontu görelim! Çıkar sosyal medyadan paylaş, çünkü zengin bir iş adamının bursuyla okuduklarını herkes biliyor ki ismi de gizli değil. Babasının samimi arkadaşı bütün masrafları karşıladı.’’ Dedi.

Muhalefetin eleştirilerine, bu hatırlatmalarına karşı Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan henüz bir yanıt gelmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.