Gündem

Mafyadan 10 bin dolar maaş alan siyasetçi kim?

Geçtiğimiz gün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu çıktığı canlı yayında, ismini vermediği bir Milletvekilinin Sedat Peker’den her ay 10 bin dolar maaş aldığını iddia etti. İddianın sahibi bir İçişleri Bakanı olunca Muhalefet Soylu’nun eğer bir şey biliyorsa bunu açıklaması gerektiğini aksi takdirde suçu gizlemek sureti ile kendisinin suç içlediğini belirtti.

Bir taraftan mecliste CHP’den Mahmut Tanal defalarca ve yüksek sesle ‘’mafyadan 10 bin dolar maaş alan kim?’’ sorusunu sorarken Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’ da bugün çıktığı FOX Haber ekranlarında bir İçişleri Bakanının böyle bir suçu ifşa etmekle elinde ki delilleri derhal yargı mercilerine göndermesi ve bu durumun açığa çıkarması gerektiğini belirtti. Aksi takdir suç uydurması yapması suretiyle yine suç işlediğine dikkat çekti.

Süleyman Soylu’nun bu çıkışının AK Parti’ye bir gönderme olduğunu iddia eden Davutoğlu, Soylu’nun direk Erdoğan’a üstü kapalı şekilde göndermeler yaptığını öne sürdü… Davutoğlu Sedat Peker’in açıklamalarını bazı itiraflarda bulunarak çok çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

ALİ ŞEKER (İstanbul) – “Bir tuğla çekersem duvar yıkılır.” diyenlere teslim edilen ülkemizde tam bir çürüme yaşanıyor. Suç örgütlerini temizleme görevi olan siyaset, suç örgütlerini örnek alıyor, faili meçhul siyasi cinayetler faili meçhul bırakılmak istendiği için faili meçhul kalıyor ve bunların, bir an önce, ortaya çıkan bilgiler ışığında aydınlatılması gerekiyor. Suç örgütü liderinden 10 bin dolar alan siyasetçiyi açıklamaktır. İçişleri Bakanının görevi; kendini güvene almak için kara kutu gibi davranmak değil, İçişleri Bakanının görevi kara kutudaki bilgileri ortaya çıkarıp ülkeyi temize çıkarmaktır. Cumhurbaşkanının görevi de muhalefet partisi liderlerini tehdit etmek değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu