Personel Alımı

Türkiye geneli 18-55 yaş arası 26.344 işçi alımı yapılacak!

Türkiye İş Kurumu, ülke genelinde 18-55 yaş aralığından bay-bayan toplam 26.344 işçi alımı yapılacağını duyurdu. Alınacak işçilerin başta Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olmak üzere birçok bakanlığın ve belediyeye bağlı kamu kurumlarında istihdam edileceğini belirten İŞKUR Genel Müdürlüğü, iş başvuruların 13 Eylül 2022 tarihi itibari ile başladığını belirtti.

26 bin 344 işçi alımı ile birlikte bu hafta Resmi Gazete’de MSB, İçişleri Bakanlığı, TCDD, Gençlik ve Spor Bakanlığı, MEB yanı sıra onlarca üniversite KPSS 55, 60, 65 ve 70 taban puanı şartı ve KPSS şartsız personel alımı yapacağını duyurdu.

Yayınlanan tüm güncel iş ilanlarına göre, devlet kurumlarında sözleşmeli personel olarak 12 binden fazla kişiye istihdam sağlanacak. Peki, hangi kamu kurumlarına hangi meslek gruplarından kaç memur ve işçi alınacak? İstenilen başvuru şartları nelerdir? Hangi belediyelere, hangi üniversitelere ve hangi kamu kurum ve kuruşlara personel alınacak? İşte detaylar…

Aşağıda, personel alımı yapan tüm kurumların güncel iş ilanlarına ait verilen liste haricinde, bu listenin altında illere göre işçi alımı yapan kurumların yayınladığı iş ilanlarını görüntülemek ve hemen İŞKUR üzerinden online başvuru yapmak için link verilmiştir. Bu aşağıda listede verilen kurumların ilan detaylarını görüntülemek için ise, kurum isminin üzerini tıklamanız yeterlidir.

2022 EYLÜL AYI PERSONEL ALIMI YAPAN KAMU KURUMLARININ GÜNCEL İŞ İLANLARI LİSTESİ

13-30 Eylül 2022 tarihleri arasında personel alımı yapan kamu kurumlarının güncel iş ilanları listesi aşağıda sıralanmıştır. İstenilen kurumun isminin üzerini tıklayarak ilan hakkında ki tüm detayları görüntüleyebilirsiniz.

1 – Türk Standartları Enstitüsü

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Mühendis, Tekniker, Memur, Güvenlik Görevlisi ve Odacı alımı için 12 Eylül 2022 tarihinde yeni bir ilan yayınladı. İlana göre TSE, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere aşağıdaki tabloda belirtilen programlardan mezun, 32 Mühendis, 2 Tekniker, 8 Memur, 1 Koruma ve Güvenlik Görevlisi ve 18 Odacı (Hizmetli) olmak üzere toplam 61 personel alınacaktır.

2 – TCDD 

TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü işçi alımı için 12 Eylül 2022 tarihinde Türkiye İş Kurumu üzerinden yeni bir ilan yayınladı. İŞKUR’un kamu iş ilanları sayfasında yer alan ilana göre TCDD, 12-16 Eylül 2022 tarihleri arasında işçi alımı yapacak.

3 – İçişleri Bakanlığı 

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı 12 Eylül 2022 tarihli resmi gazetede yeni bir uzman erbaş alımı için yeni bir ilan yayınladı. İlana göre Jandarmaya 12-16 Eylül 2022 tarihleri arasında 7500 sözleşmeli uzman erbaş alımı yapılacak!

4 – TÜRKSAT 

TÜRKSAT tarafından yayınlanan ilanlara göre, 69 farklı meslekten yüzlerce personel alımı yapılacak. TÜRKSAT personel alımlarının en az lise mezunu bay/bayan adaylar arasından yapılacak olup, adayların ayrıca aşağıda belirtilen mesleki şartlara da haiz olmaları gerekmektedir.

5 – Bartın Üniversitesi

KPSS puan sıralamasına göre şoför ve teknisyen alımı için 9 Eylül 2022 tarihli Resmi Gazete’de yeni bir kamu iş ilanı yayınlandı. İlana göre Bartın Üniversitesi, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere 9-23 Eylül 2022 tarihleri arasında en az en az lise mezunu şoför alımı e teknisyen alımı yapacak.

6 – Bursa Uludağ Üniversitesi 

Bursa Uludağ Üniversitesi memur, özel güvenlik görevlisi ve temizlik personeli alımı için 9 Eylül 2022 tarihli resmi gazetede yeni bir personel alım ilanı yayınladı. İlana göre üniversiteye KPSS şartı ile memur, güvenlik görevlisi ve temizlik personeli alınacak!

7 – Genlik ve Spor Bakanlığı 

Genlik ve Spor Bakanlığı (GSB) memur alımı, özel güvenlik görevlisi alımı ve temizlik personeli alımı için 9 Eylül 2022 tarihinde yeni bir iş ilanı yayınladı. İlana göre GSB, taşra teşkilatı birimlerinde istihdam edilmek üzere 300 memur, 866 güvenlik ve 2981 temizlik personeli alımı yapacak!

8 – Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi 

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi güvenlik görevlisi alımı için geçtiğimiz gün yeni bir iş ilanı yayınlamıştı. İlana göre üniversiteye KPSS puan sıralamasına göre özel güvenlik görevlisi alımı yapılacak.

9 – Milli Eğitim Bakanlığı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) personel alımı başvurularının 12 Eylül 2022 tarihinde başlayacağını ve 16/9/2022 tarihinde sona ereceğini duyurdu. KPSS puan sıralamasına göre personel alınacağını duyuran MEB, personel alımlarının en az lise, önlisans ve lisans mezunu öğrenim düzeylerinden yapılacağını belirtti.

10 – BDDK

Kamuya personel alımı için 7 Eylül 2022 tarihinde yeni bir iş ilanı yayınladı. İlana göre kamu kurumlarından olan BDDK 5 memur, 5 mühendis, 5 sekreter, 5 tekniker, 5 teknisyen ve 5 şoför alımı yapılacak.

11 – Diyanet İşleri Başkanlığı

T.C Diyanet İşleri Başkanlığı personel istihdamı yapmak üzere 05 Eylül 2022 tarihinde Resmi Gazete üzerinden yeni bir iş ilanı yayınladı. Diyanet İşleri Başkanlığının yayınlamış olduğu ilana göre birçok farklı meslek grubundan bay bayan 12 sözleşmeli personel alımı yapılacak.

81 il genelinde ki il-ilçe belediyelerin güncel iş ilanlarını görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ

İllere göre işçi alımı yapan tüm kurumsal şirketlerinde güncel iş ilanlarıı görüntülemek için ve hemen Türkiye İş Kurumu sayfası üzerinden online başvuru yapmak için BURAYA TIKLAYINIZ

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.