Belediye İş İlanlarıPersonel Alımı

Melikgazi Belediyesi KPSS 65 ile zabıta memuru alımı yapacak!

Kayseri Melikgazi Belediyesi yeni bir memur alım ilanı yayınladı. İlana göre Melikgazi Belediyesi KPSS 65 puan şartı ile zabıta memuru alımı yapacak. Toplamda 5 zabıta alınacak olup başvurular 10 Haziran 2021 tarihinde sonra erecektir. Peki, Melikgazi Belediyesi zabıta memuru alımı başvuru şartları nelerdir? Memur alımı başvuruları nereye ve nasıl yapılacak. İşte detaylar…

Zabıta alımına ilişkin yayınlanan resmi ilanda ‘’ Melikgazi Belediye Başkanlığı Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla zabıta memuru alınacaktır’’ denildi.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI:

1. İlan edilen zabıta memuru kadroları için son mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili geçerlilik süresi dolmamış KPSS sınavına girmiş olmak ve istenilen puan türünden en az 65 puan almış olmak,

2. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlardan disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,

3. Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.70 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda
olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg. dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

4. Başvuru tarihinin son günü itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak,

5. 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az “B” sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

6. Her aday eğitim durumuna göre ilan edilen yalnızca bir kadroya başvuracak ve hangi sıra nolu kadroya başvuru yaptığını belirtecektir.

7. Yabancı dil şartı aranan kadrolar için, YDS İngilizce ve YDS Arapça sınavından başvuru tarihinin son günü itibariyle son beş yıl içerisinde (E) seviyesinde puan almış olmak.

BAŞVURU ESNASINDA ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER:

Başvuru sırasında;

BAŞVURU YERİ, TARİHİ, ŞEKLİ VE SÜRESİ

Adaylar, sözlü ile uygulamalı sınava katılabilmek için;

a) Yukarıda sayılan başvuru belgelerini 26/05/2021-10/06/2021 tarihleri arasında saat 16:00’ya kadar (mesai günlerinde 10.00-16.00 saatleri arasında) Melikgazi Belediyesi İletişim Merkezine teslim etmeleri gerekmektedir. (Hunat Mahallesi, Nuh Naci Yazgan Caddesi No:38 Melikgazi/KAYSERİ)

b) Başvurular şahsen yapılacaktır. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

c) Eksik bilgi ve belgelerle yada nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular,
belediyemizce değerlendirmeye alınmayacaktır.

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ

a) T.C. Kimlik numarası ile ÖSYM kayıtlarının uyumunu kontrol etmek suretiyle adaylar KPSS puanlarına göre sıralanarak, en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere atama yapılacak her bir unvan için boş kadro sayısının beş katı oranında aday sözlü ile uygulamalı sınava
çağrılacaktır.

b) Sınava çağırılacak, son sıradaki adayla aynı puana eşit diğer adaylar da sınava çağırılacaktır.

c) Sınava girmeye hak kazanan adaylar KPSS puanları ile başvuruların değerlendirilmesine müteakip www.melikgazi.bel.tr adresinde ilan edilecektir.

d) Sözlü ve uygulamalı sınavlar farklı tarihlerde yapılacağından, sözlü ve uygulamalı Sınava Giriş Belgelerine adaylar belediyemiz www.melikgazi.bel.tr web adresi üzerinden erişebileceklerdir. Ayrıca, adaylara resmi yazılı olarak adreslerine tebligat yapılmayacaktır.

e) Bu belgeler adaylar tarafından sınavlara girişte ibraz edilecektir.

f) Sınava katılma hakkı elde edemeyen adaylara herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.

g) Hatalı adres bildirimi sebebiyle postada oluşabilecek gecikmeler veya postanın ulaşmamasından Melikgazi Belediyesi sorumlu tutulamayacaktır.

SINAVIN YERİ, ZAMANI VE KONULARI:

Zabıta Memuru alımı için sözlü ve uygulamalı sınavlar farklı tarihlerde yapılacaktır.
Sözlü sınav 29.06.2021 tarihinde Melikgazi Belediyesi Grup toplantı odasında saat:10:00’ da (mesai günlerinde 10:00-16:00 saatleri arasında) başlayacaktır. Uygulamalı sınav 01.07.2021 tarihinde Melikgazi Belediyesi Tınaztepe Sosyal Tesislerinde saat 10:00’da (mesai günlerinde 10:00-16:00 saatleri arasında) başlayacaktır. (Tınaztepe Mahallesi Taha Carım Bulvarı Tınaztepe Tramvay durağı karşısı Melikgazi/Kayseri) Sözlü ve uygulamalı sınavlar aynı gün içerisinde bitirilemez ise ertesi gün sınava devam edilecektir.

Personel alım işleminin diğer aşamaları yapılacak sınavlara ve sonuçlarına bağlı olduğundan sınava katılmamaya yönelik olarak hiçbir mazeret kabul edilmeyecektir.

Sınava girmeye hak kazandığı halde, ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan ve/veya mazeretine binaen katılamayan adaylar, sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır.

Belediye, başvurulardan KPSS başarı puanlarına göre sıralayarak en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere atama yapılacak boş kadro sayısının beş katı oranında adayı sınava çağıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir