Personel Alımı

TÜRKSAT 69 farklı kadroya yüzlerce personel alımı yapıyor!

TÜRKSAT tarafından yayınlanan ilanlara göre, 69 farklı meslekten yüzlerce personel alımı yapılacak. TÜRKSAT personel alımlarının en az lise mezunu bay/bayan adaylar arasından yapılacak olup, adayların ayrıca aşağıda belirtilen mesleki şartlara da haiz olmaları gerekmektedir.

Personel alımları halen devam etmekte olup, 30 Eylül 2022 tarihi saat 17.00’a kadar da devam edecektir. İşe alımlar birçok il genelinde yapılacak olup ikametgâh şartı aranmamaktadır. Başvuru yapacak adaylar için aşağıda alım yapılacak mesleklerin listesi verilmiştir.

Peki, TÜRKSAT hangi mesleklerden personel alımı yapacak? Başvurular nereye ve nasıl yapılacak? Başvuru için aranan genel şartlar nelerdir? İşte detaylar…

TÜRKSAT kendi bünyesinde görevlendirmek üzere 69 farklı meslekten yüzlerce personel alımı yapacak. Başvurular neticesinde uygun görülen ve işe alınan adaylara her türlü sosyal hak verilecek olup, dolgun maaşla iş başı yapacaklardır. Hangi mesleklerden kaç personel alınacağını görüntüleyebilmek ve başvuruda bulunabilmek için aşağıda ilgili sayfaya ait link verilmiştir.

BAŞVURU İÇİN ARANAN GENEL ŞARTLAR

Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak.

Erkek adaylar için, son başvuru tarihi itibariyle askerliğini tamamlamış veya tecilli olmak.

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak.

Taksirli suçlar, kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş suçlar ile aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere; altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, nitelikli hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, göreve ilişkin sırrı açıklama, Devlet sırlarına karşı suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak. 667 sayılı KHK kapsamında terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

Sağlık durumunun çalıştırılacağı işe uygun olduğuna dair sağlık raporunu almış olmak.

Gerektiğinde hakkında yapılacak güvenlik soruşturmasının ve/veya arşiv araştırmasının olumlu sonuçlanmış olması.

BAŞVURU ŞEKLİ

TURKSAT tarafından yayınlanan 69 farklı iş ilanına başvuru yapacak adaylar “https://kariyer.turksat.com.tr/ilan/site.aspx” adresi üzerinden işlemlerini gerçekleştirebilirler. Başvurular internet üzerinden özgeçmiş oluşturularak yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir