İŞKUR İş İlanlarıPersonel Alımı

OGM İŞKUR aracılığı ile 2083 işçi alımı yapacak!

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) 14-18/06/2021 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden 2083 işçi alımı yapacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) bugün yeni bir işçi alım ilanı yayınlandı. Resmi Gazete’de yayınlanan ilanda, OGM’nin kendi bünyesinde istihdam edilmek üzere İŞKUR aracılığı ile 2083 işçi alımı yapılacak. Peki, nerelerde ki OGM müdürlüklerine işçi alınacak? Başvuru şartları nelerdir? OGM başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar…

OGM İŞÇİ ALIM İLANI

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) yayınladığı ilanda ‘’Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca Genel Müdürlüğümüz taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 2080 Geçici İşçi, 3 Daimi İşçi olmak üzere toplam 2083 işçi alımı yapılacaktır’’ denildi.

Adaylarda aranacak genel ve özel şartlar ile diğer bilgiler İŞKUR açık iş ilanlarında belirtilecektir. Bu ilanlar 14-18/06/2021 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yayımlanacaktır. İlanda belirtilen şartları taşıyan adaylar ilan süresince başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklardır.

Sözlü ve Uygulamalı Sınava, iş ilanında belirtilecek kadro sayısının 4 (dört) katı kadar aday çağrılacaktır. Bu adaylar noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecektir. Kura yeri ve tarihi İŞKUR açık iş ilanında belirtilecek olup ilgili Orman Bölge Müdürlüğü internet sitesinden de ayrıca duyurulacaktır. Bununla ilgili olarak adayların adreslerine yazılı tebligatla bildirim yapılmayacaktır. İlan edilecek tüm pozisyonların deneme süresi 4857 sayılı İş Kanunu uyarınca iki aydır.

Sözlü ve Uygulamalı Sınav

İşçi alım süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler, adaylardan istenilecek evraklar ile Sözlü ve Uygulamalı Sınavın yeri ve tarihi Bölge Müdürlükleri internet sitesi üzerinden ilan edilecektir. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.