Gündem

Binali Yıldırım Peker’in oğlu hakkında söylediği o iddialara cevap verdi!

Sedat Peker tarafından Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım hakkında öne sürülen uyuşturucu ticareti iddialarına ilişkin son dakika bir açıklama geldi. Binali Yıldırım Peker’in iddialarına karşı oğlu Erkam’ın Venezuela’ya Koronavirüs salgını nedeniyle KİT ve maske götürdüğünü iddia etti. Yıldırım’ın bu açıklamalarını inandırıcı bulmayan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, ‘’10 bin km uzaktaki ülkeye test kiti ve maske götürmüşler. (Kendi ülkelerinde kit ve maske ihtiyaç değilmiş gibi) 10 bin km uzaktaki ülkeden peynir ithaline izin vermişler. (Kendi ülkelerinde peynir yokmuş gibi) Nereden baksan tutarsızlık ve saçmalık’’ dedi.

Eğer Binali Yıldırım’ın söyledikler doğru ise; Venezuela’ya KİT ve maske yardımı yapıldığında Venezuela’da toplam 745 kişi vefat ederken Türkiye’de 20 binden fazla kişi hayatını kaybetmişti! Ayrıca 2020 yılı Aralık ayında Venezuela’da toplam vaka sayısı 87 bin 644 iken Türkiye’de o tarihlerde vaka sayısı 2 milyon 100 bin kişiyi geçmişti.. Peki ne olmuştu?

Sedat Peker’in öne sürdüğü iddialarında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mehmet Ağar ile oğlunun ismi geçerken, yayınladığı 7’inci videosunda çemberi biraz genişleterek Binali Yıldırım’ın oğlu olan Erkam Yıldırım’ı da dahil etti bu isimlere. Peker, Kolombiya hükümetinin; Türkiye’ye teslim edilmek üzere yola çıkan bir gemide yakaladığı 4 bin 900 kilo kokain uyuşturucuya ilişkin Mehmet Ağar ile birlikte Erkam Yıldırım’ı hedef gösterdi. Peker, uyuşturucu ticareti ile bu isimleri aynı cümle içerisinde kullanınca, Peker’in bu iddiaları bizzat Eski Başbakan Binali Yıldırım’a soruldu.

Bizimle uyuşturucuyu yan yana getirmek en büyük yanlışlıktır

Binali Yıldırım, oğlunun Venezuela’ya gittiğini doğruladı. Peker, kokainlerin yakalanması sonrasında yeni bir güzergah oluşturmak için Erkan Yıldırım’ın Venezuela’ya gittiğini iddia etti ama Binali, oğlunun uyuşturucu ticareti ile asla bir ilişkisinin olmayacağını, bu iddiaların sadece bir iftira olduğunu, aslında oğlunun Venezuela’ya sadece KİT ve maske yardımı için gittiğini söyledi. Binali Yıldırım, bu konuda şöyle konuştu:

* Bizimle uyuşturucuyu yan yana getirmek bize yapılabilecek en büyük hakaret, en büyük yanlışlıktır. Tümüyle reddediyoruz. Bu olsa olsa ‘çamur at, izi kalsın’ türünden bir suçlamadır. Unutmayalım ki çamur atanın önce kendi elleri kirlenir.

Yardım İçin Gitmiştir

* Oğlum Venezuela’ya gitmiştir. Orada bahsedildiği gibi ocakta, şubatta değil geçen sene aralık ayında gitmiştir. Beraberinde Covid ile mücadele amacıyla orada ihtiyaç sahiplerine test kiti, maske gibi bir takım malzemeler götürüp dağıtmıştır. Ziyaret amacı bundan ibarettir.

“RESMİ ZİYARET DEĞİLDİR, DOSTLUK GRUBU DA ORADAYDI”

Oğlu Erkan Yıldırım’ın Venezuela’ya resmi ziyaretle gitmediğini de belirten Binali Yıldırım, “O esnada Venezuela’da seçim olduğu için Türkiye dostluk grubu da oradaydı. O münasebetle onlarla da birlikte oldu. Bazı sosyal medya paylaşımlarında resmi heyetle gittiği ifade ediliyor. Bu gerçek dışıdır. Yanlıştır. Kendi imkanlarıyla, kendi biletini alarak masraflarını karşılayarak o ziyareti gerçekleştirmiştir” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu