Belediye İş İlanlarıPersonel Alımı

En az lise mezunu bekçi alımı başvuruları devam ediyor!

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bekçi alımı için İçişleri Bakanlığı’ndan haber bekleyenler aynı zamanda belediyeler tarafından yayınlanan ilanları da takip ediyor. Bekçi alımına ilişkin Muğla Menteşe belediyesi yeni bir iş ilanı yayınladı. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) sayfasında yer alan ilana göre Menteşe Belediyesi kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere en az lise mezunu bekçi alımı yapacak… Belediyenin personel alımına ilişkin detayları aşağıda verilmiştir. Peki EGM Mahalle ve Çarşı Bekçisi alım ilanı ne zaman yayınlanır? İşte detaylar…

Menteşe Belediye Başkanlığı tarafından İŞKUR’un belediye iş ilanları sayfasında yayınladığı ilana göre, belediye bünyesinde KPSS şartsız 1 adet bekçi alınacaktır. Bekçi alımı başvuruları 21 Mayıs’ta başladı ve 24 Mayıs 2021 tarihi mesai bitimine kadar devam edecektir. Başvuruda bulunmak isteyen adayların, aşağıda belirtilen belgelerle birlikte Şeyh Mahallesi Belediye Sokak No:11 Menteşe / MUĞLA adresine şahsen gitmeleri gerekmektedir. Peki, belediye bekçi alımı için adaylardan istenilen başvuru şartları nelerdir?

BAŞVURU ŞARTLARI

18 yaşından gün almış olmak,

En az lise mezunu olmak,

Kamu haklarından mahrum olmamak,

Emekli olmamak veya emekli olmaya hak kazanmamış olmak.

2021 YILINDA BEKÇİ ALIMI YAPILACAK MI?

EGM Bekçi alımına ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, başta İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Hatay, Şanlıurfa, Batman, Trabzon ve Konya olmak üzere alımların yapılacağını belirtmişti. Kesin tarih verilmemek kaydı ile önümüzde ki günlerde toplam 1200 bekçi alımı yapılacağı belirten Bakan Soylu, başvuru ilanının Haziran-Temmuz 2021 tarihleri arasında olacağını işaret etti ama daha sonradan konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

2021 yılı bekçi alımı başvurularının ne zaman başlayacak sorusuna verilen cevaplardan her ne kadar önümüzde ki aylar işaret edilmiş ise de, İçişleri Bakanlığında yer alan kaynaklara göre sonbahardan önce her hangi bir Mahalle ve Çarşı Bekçisi alımı olmayacak… Hatta, 2021 sonbaharında da yeni bir bekçi alım ilanının yayınlanıp yayınlanmayacağına dair kesin bir bilgi de yoktur.

Menteşe Belediyesi tarafından yayınlanan resmi ilanı görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu