Yurtdışı İş İlanları

Danimarka’ya Aylık 95 Bin TL Maaşla Acilen 2.185 Çalışan Alınacağı Duyuruldu!

Danimarka ülke genelinde çok sayıda personel açığı bulunduğunu ve bu açığı kapatabilmek için yurt dışından işçi alımları yapacağını açıkladı. Son dakika yapılan duyuru da Danimarka, aylık 95 bin TL maaşla özel ve kamu alanında hemen görevlendirilmek üzere acilen 2.185 çalışan istihdam edileceğini duyurdu.

Danimarka hükümeti yurt dışından istihdam edilecek çalışanların en az 5.224 Euro ile işbaşı yapacağını belirtti. Alım yapılacak sektörlere ilişkin ise; “Ofis Temizlik Personeli, Pencere Temizlik Personeli, Satış Temsilcisi, Apartman Temizliği Personeli, Cnc Operatörü, Çevre Düzenleme, Cam Temizleme, Temizlik Personeli, Güvenlik Personeli, Sağlık Çalışanı, Tekniker, Teknisyen, Üretim Personeli, Mühendis, Vasıflı Ve Vasıfsız İşçi Kadrolarına Çok Sayıda Çalışan İstihdam Edilecektir.” bilgisine yer verildi.

Danimarka’daki işverenlerin pandemi sonrası tekrardan işlerin açılmasıyla personel bulmada ciddi sıkıntılar yaşadıklarını ve bu sıkıntıların acilen giderilebilmesi için yurt dışından acilen 2.185 işçi, toplamda ise 70 bin işçi istihdam edilmesi gerektiğini dile getirdiler. İstihdam edilecek isçilere her türlü sosyal hak sağlanacağı gibi konaklama hizmeti içinde kalacak yer temin edileceği belirtildi.

Danimarka Sanayiciler Birliği Direktörü Lars Sandahl Sørensen, yurt  personel alımı ile ilgili, “Çok daha fazla yabancı işçiye ihtiyacımız var. Bu ucuz işgücü elde etme meselesi değil. Sadece gerekli ihtiyaç duyduğumuz çalışanlara sahip olmak istiyoruz. Yeşil dönüşüm konusunda yapmaya karar verdiğimiz, sağlık ve refah konusunda yapmak istediğimiz şeyleri çalışanlar olmadan gerçekleştiremeyiz.” ifadelerini kullandı.

BAŞVURU

Yapılan açıklamada ilk etapta 2.185 den fazla personel alımının ilk aşamada alınacağına yer verildi. Kademeli olarak 70 bin personel alımı yapılacağı belirtildi. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar “https://workindenmark.dk/” adresi üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir