Gündem

Hilal Kaplan FETÖ’nün siyasi ayağı ile ilgili kaleme aldığı yazı büyük tartışmalara neden oldu!

Sabah Yazarı Hilal Kaplan kendi köşesinde FETÖ’nün siyasi ayağı ile ilgili kaleme aldığı yazı tartışmalara neden oldu. Hilal Kaplan FETÖ’nün siyasi ayağının CHP olduğunu iddia edince tartışmalar büyüdü. Kaplan’ın bu çıkışına en sert dille karşılık veren gazeteci İsmail Saymaz, Habertürk ekranlarında Hilal Kaplan’ın geçmişine dair bir takım iddialarda bulundu.

CHP’nin Fetö’nün siyasi ayağı araştırılsın önergesinin AKP ve MHP oylarıyla neden reddedildiğine dair herhangi bir açıklama yapmayan Kaplan, yazdığı bu yazı sosyal medyada büyük tepkilere neden oldu… Kaplan yazısında ”CHP, önce 15 Temmuz darbesine “tiyatro” ve “kontrollü darbe” dedi. Ardından da “Masumlar içeride” propagandası yapmak için “Adalet Yürüyüşü” başlattı. FETÖ’cü kim varsa, o yürüyüşte yerini aldı” dedi.

”Yargıda ve Emniyet’te cemaat yapılanması var diyemem. Buna kargalar bile güler” diyen AKP’li Hüseyin Çelik’in sözlerini sanki Kemal Kılıçdaroğlu söylemiş gibi gündeme getiren Hilal Kaplan’a cevap veren muhalaefet geçmişte attığı şu twitter hatırlatıldı..

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu