Personel Alımı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 15-16 Ağustos’ta 45 yaşını doldurmamış personel alımı yapacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 12 Ağustos 2022 tarihinde en az lise mezunu personel alımı yapacağını duyurdu. KPSS şartsız toplam 16 personel alımı yapacağını duyuran Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, alınacak personellerin 18 yaşından büyük 45 yaşını doldurmamış adaylar arasından yapılacağını belirtti.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı iş başvuruları 15-16 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacak olup alınacak personeller aşağıda açık adresi verilen sosyal yardım vakfı şubesinde istihdam edileceklerdir.

BAŞVURU ŞARTLARI

Bu ilana başvuru yapmak isteyen adayların görevini yapmaya engel herhangi bir sağlık probleminin bulunmaması,

İlan tarihi itibariyle aktif olarak SGK’lı çalışmıyor olması,

SGK, Bağ-Kur ve emekli sandığından herhangi bir maaş almıyor olmuş olmaları gerekmektedir. (Sadece İŞKUR işsizlik ödeneği alanlar hariç),

Proje kapsamında istihdam olunacak çalışanların en az Lise mezunu olmaları,

Engelli ve yaşlı bakım konusunda sertifika sahibi, (Sertifikası olmayan adaylar 0530 720 92 63 telefon ile iletişime geçebilir ve yeterlilik belgesi için hemen başvurularını yapabilirler)

En az B-Sınıfı ehliyet sahibi olup aktif olarak iyi derecede araç kullanan kişiler öncelikli olarak projede istihdam edilir.

Alınacak personeller arasından herhangi bir belgeye sahip olan çıkmaması halinde yaşlı engelli ve temizlik bakım işlerini yapabilecek olması.

GÖREV TANIMI

Bakanlık bünyesinde sosyal yardım vakfı şubesinde çalıştırılacak adayların görev tanımına ilişkin yapılan açıklamada ‘’ Vefa (Yaşlı Evde Bakım) Projesi” kapsamında Vakıf tarafından bilgileri verilen yaşlı, engelli ve bakıma muhtaç vatandaşlarımızın evlerinde genel ev temizliği, çamaşır, halı, perde, bulaşık yıkama, ütü, boya-badana yapılması vb. temizlik işleri, yemek hazırlanması, kişisel bakım ve temizlik vb. işler’’ denildi.

Başvuru adresi, çalışma adresi ve diğer tüm detaylar Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından aşağıda yayınlanan resmi ilan içeriğinde belirtilmiştir.

 

2 Yorum

  1. Haber içeriğinde başvuru adresi ve diğer tüm detaylar verilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.