Belediye İş İlanları

KPSS 60 ile lise ve önlisans mezunu 85 itfaiye eri alımı yapılacak!

KPSS şartı ile itfaiye eri alımı için Bursa Büyükşehir Belediyesi yeni bir iş ilanı yayınladı. İlana göre Bursa Büyükşehir Belediyesi, KPSS 60 puan şartı ile en az lise ve önlisans mezunu bay-bayan 85 itfaiye eri alımı yapacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi 85 itfaiye eri alımı için başvurular https://www.bursa.bel.tr adresi üzerinden yapılacaktır. Adayların elektronik ortamda doldurarak imzalayacakları başvuru formuna aşağıdaki belgeleri ekleyeceklerdir.

Peki, Bursa Büyükşehir Belediyesi hangi mezuniyet şartları ile itfaiyeci alımı yapacak? Hangi yıl KPSS puanı geçerli olacak? Yaş şartı var mı? İşte detaylar…

ÖĞRENİM DÜZEYLERİNE GÖRE İTFAİYE ERİ ALIMI KADRO DAĞILIMI

-İtfaiyecilik ve Sivil Savunma -İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği -Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Önlisans programlarının birinden mezun olmak ve en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak şartı ile 70 itfaiye personeli,

– Ortaöğretim kurumlarının İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Alanı ve Dallarının birinden mezun olmak ve en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak şartı ile 15 itfaiyeye personel alımı yapılacaktır.

İSTENİLEN BELGELER

Sınava girmek isteyen adaylar 12.09.2022-16.09.2022 tarihleri arasında  https://www.bursa.bel.tr adresi üzerinden elektronik ortamda doldurarak imzalayacakları başvuru formuna aşağıdaki belgeleri ekleyeceklerdir.

1. Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı ve aslı ibraz edilmek kaydıyla kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,

2. Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-Devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri kurumumuzca tasdik edilebilir),

3. KPSS sonuç belgesinin ÖSYM’nin sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı

4. Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri Belediyemizce tasdik edilebilir.)

5. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,

6. Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,

7. Sürücü belgesinin aslı ve Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi

BAŞVURU YERİ, TARİHİ, ŞEKLİ VE SÜRESİ

Adaylar, yazılı ve uygulamalı sınava katılabilmek için;

1. Yukarıda sayılan başvuru formunu eksiksiz ve doğru olarak doldurmaları, istenilen diğer belgelerle birlikte 19.09.2022 tarihi ile 23.09.2022 tarihi mesai bitimine kadar (mesai günlerinde saat 09.00-16.00 arasında) Belediyemiz; Bursa Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binası Zafer Mah. Ankara Yolu Caddesi No:1 D Blok Zemin Kat adresine teslim etmeleri gerekmektedir.

2. Boy ve kilo ölçümleri başvuru esnasında yapılacaktır.

3. Başvurular şahsen yapılacaktır. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

4. Eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular belediyemizce değerlendirmeye alınmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.