GündemSON DAKİKA

Twitter ve Elon Musk arasındaki kriz gittikçe büyüyor!

Bilindiği üzere Elon Musk bir süre önce Twitter’ı satın aldığını açıklamış ve daha sonrasında satın alma işleminden vazgeçtiğini kamuoyuna duyurmuştu. Musk’ın satın alma işleminden vazgeçmesinden dolayı Twitter hisse değerlerini düşürdüğü gerekçesiyle dava açmıştı.

Space-X ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk Twitter’a karşı bir dava açıp, sosyal medya devini dolandırıcılık ile suçladı. Satın alma işlemi esnasında Twitter’ın sahte kullanıcılarla ilgili yanıltıcı bilgi verdiği iddiasıyla Elon Musk’ın avukatları 165 sayfalık iddia metnini mahkemeye sundu.

Elon Musa’nı avukatlarının yapmış olduğu açıklamada ise yanlış beyanlar ile şirketin değerini olduğundan fazla göstererek Musk’a daha yüksek bir fiyata satmaya çalıştıklarını iddia ettiler. Elon Musk, sosyal medya devi Twitter’ı satın almak için 44 milyar dolar teklif vermiş, Twitter yönetimi başta reddettiği teklifi daha sonra kabul etmişti. Ancak tekliften bir buçuk ay sonra Musk, şirketin sahte hesap sayısını olduğundan çok daha az gösterdiği gerekçesiyle teklifi çektiğini açıklamıştı.

Yaşanan satın alma krizinin mahkemeye taşınmasındaki temel neden ise, Twitter sahte hesap kullanıcı sayısının %5 oranında olduğunu iddia etmiş, Elon Musk ise bu oranın en az %20’lerde olduğunu ve şirketin bu bilgileri gizlediğini öne sürmüştür.

Elon Musk günlük gösterilen dijital reklam sayısının da, Twitter’ın belirttiği rakamlardan 65 milyon daha az olduğunu savundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.