SON DAKİKAYurtdışı İş İlanları

Son Dakika! En az 5.300 Euro maaş ile yurtdışına işçi alımı başladı!

Avrupa’daki birçok ülke personel istihdamı konusunda ciddi sıkıntılar yaşadığını ve buna bağlı olarak yurt dışından işçi alımları yapacağını açıkladı. Son olarak yapılan duyuru da Danimarka ülke genelinde özel ve kamu alanında görevlendirilmek üzere acilen 38 bin çalışan istihdam edileceğini duyurdu.

Danimarka hükümeti yurt dışından istihdam edilecek çalışanların en az 5.300 Euro ile işbaşı yapacağını belirtti. Alım yapılacak sektörlere ilişkin ise; “çevre düzenleme, temizlik personeli, güvenlik personeli, sağlık çalışanı, tekniker, teknisyen, üretim personeli, mühendis, vasıflı ve vasıfsız işçi kadrolarına çok sayıda çalışan istihdam edilecektir.” bilgisine yer verildi.

Danimarka’daki işverenlerin işçi bulmada ciddi sıkıntılar yaşadıklarını ve bu sıkıntıların ortadan kaldırılabilmesi için yurt dışından en az acilen 38.000 işçi istihdam edilmesi gerektiğini dile getirdiler. İstihdam edilecek isçilere her türlü sosyal hak sağlanacağı gibi konaklama hizmeti içinde kalacak yer temin edileceği belirtildi.

Danimarka Sanayiciler Birliği Direktörü Lars Sandahl Sørensen, yurt dışından personel alımı ile ilgili, “Çok daha fazla yabancı işçiye ihtiyacımız var. Bu ucuz işgücü elde etme meselesi değil. Sadece gerekli ihtiyaç duyduğumuz çalışanlara sahip olmak istiyoruz. Yeşil dönüşüm konusunda yapmaya karar verdiğimiz, sağlık ve refah konusunda yapmak istediğimiz şeyleri çalışanlar olmadan gerçekleştiremeyiz.” ifadelerini kullandı.

BAŞVURU

Yapılan açıklamada ilk etapda 2300 den fazla personel alımının ilk aşamada alınacağına yer verildi. Kademeli olarak 38 bin personel alımı yapılacağı belirtildi. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar “https://workindenmark.dk/” adresi üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.