GenelSON DAKİKASpor

Son Dakika! FİFA kokartlı başarılı hakem mesleği bıraktığını açıkladı!

Türkiye’yi birçok ulusal müsabakada başarıyla temsil eden 28 yıllık FİFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır hakemlik kariyerinin sonlandırdığını açıkladı. Hakemlik kariyerini noktaladığını açıklayan Cüneyt Çakır Türkiye Futbol Federasyonu resmi sitesi üzerinden bir veda metni yayınladı.

Amatör Lig’de başlayan hakemlik kariyerini göstermiş olduğu başarılarla Türkiye’nin en üst ligine taşıyan ve uzun yıllar başarılı bir şekilde önemli maçlar yöneten Cüneyt Çakır kariyerini sonlandırdığını bildirdi. Hakem Çakır dünya genelinde düzenlenen birçok önemli müsabakada kritik maçları en iyi şekilde yöneterek Türkiye’yi temsil etmiştir.

28 yıllık deneyimli hakem Türkiye Futbol Federasyonu tarafından hakem eğitmeni olarak görevlendirildiği açıklanırken, Cüneyt Çakır buna ilişkin bir teşekkür mesajı yayınladı. Hakem Cüneyt Çakır Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi internet sitesinde yer alan açıklamasında; “28 yıl önce büyük hayallerle başladığım hakemlik serüvenimi, hayallerime kavuşmuş olmanın verdiği gururla noktalıyorum.

Dile kolay, bu 28 yılın her anı çok kıymetliydi. İlk çıktığım amatör müsabakadan son çıktığım en üst düzey müsabakaya kadar hepsine aynı ciddiyetle yaklaştım. Çok çalıştım, çok emek verdim.” dedi.

Hakem Cüneyt Çakır yaptığı açıklamanın devamında şunlara yer verdi; “Türk Futbol Hakemliği’nin çıtasının yükselmesine vesile olabildiysem ne mutlu bana. Uluslararası üst düzey müsabakalarda yaptığım görevlerde Türk Milletinin, 80 milyon insanımızın duaları hep yanımdaydı. Bu bana büyük bir güç verdi. Gurur verdi.

Diğer en büyük gücüm ise beni izleyen, örnek alan Türk Gençliği’ne, Türk Hakemliği’ne doğru rol model olabilmekti. Bu sorumluluğu her zaman hissettim. Gösterilen teveccühe, sevgi mesajlarına minnettarım.

Türk Hakemliği sayesinde Cüneyt Çakır oldum. Bu bilinçle bugün edindiğim tecrübeyi genç Türk Hakemleriyle paylaşmak için bu yönde bir karar aldım. Onları seyretmek, onların gelişimine katkıda bulunmak istiyorum.

Üzerimde emeği olan onlarca, binlerce insan var. Hepsine teşekkür ediyorum. Beni bugünlere getiren değerli hocalarıma, birlikte görev yaptığım hakem arkadaşlarıma, federasyonumuza, hakem yöneticilerimize, medyada destekleyen tüm dostlara, uluslararası federasyonların yetkilileri ve hakem yöneticilerine, her an yanımda olan Sevgili Aileme, dualarıyla her zaman destekleyen Türk Halkına teşekkür ediyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da Türk Hakemliğine hak ettiği katkıyı yapmak için çalışacağım.

Arkamda hoş bir seda bırakabildiysem ne mutlu bana.

Kalın sağlıcakla…” ifadelerinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.