GenelSON DAKİKA

Son Dakika! Irak’ın kuzeyinde bir askerimiz şehit oldu!

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Irak’ın kuzeyinde gerçekleştirmiş oldukları pençe-kilit operasyonlarında, PKK’lı teröristler tarafından açılan taciz ateşi sonucunda bir askerimizin şehit olduğu açıklandı. Acı haber sonrasında Manisa’nın Akhisar ilçesindeki baba ocağına ateş düştü.

05 ağustos 2022 tarihinde Irak’ın kuzeyinde gerçekleştirilen pençe-kilit operasyonlarında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin üst bölgesine PKK’lı teröristlerce taciz ateşi açıldığı belirtildi. Açılan taciz ateşi sonucunda ilk belirlemelere göre piyade Uzman Çavuş Reşat Ergin’in (27) şehit olduğu açıklandı.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada; “Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde bir üs bölgemize 05 Ağustos 2022 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucunda yaralanarak hastaneye sevk edilen P. Uzm. Çvş. Reşat Ergin, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” denildi.

Milli Savunma Bakanı Hulisi Akar’ın, MSB Twitter hesabından paylaştığı mesajında; “Kahraman silah arkadaşımız, 05 Ağustos tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim.” Açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.