İŞKUR İş İlanları

Gençlik ve Spor Bakanlığı İŞKUR üzerinden 767 temizlik personeli alımı yapacak!

Gençlik ve Spor Bakanlığı temizlik personeli alımı için 5 Ağustos 2022 tarihinde Türkiye İş Kurumu sayfasında yeni bir iş ilanı yayınladı. İŞKUR’un kamu iş ilanları sayfasında yer alan ilana göre Gençlik ve Spor Bakanlığı, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere bay-bayan 767 temizlik personeli alımı yapacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 767 temizlik işçisi alımı için başvurular 8 Ağustos ile 12 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Personel alımı iş başvuruları İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden online şeklinde yapılacak olup, başvuru ekranına ait link aşağıda verilmiştir.

Peki, Spor Bakanlığı temizlik kadrosu için başvuru yapacak olan adaylardan istenilen şartlar nelerdir? Yaş şartı ve KPSS şartı var mı? Kura çekim tarihi, yeri, başvuru şartları, illere göre personel alım sayısı ve diğer tüm detaylar şöyle;

Temizlik Görevlisi Alımı Başvuru Şartları

En az ortaöğretim (lise ve dengi) öğrenim düzeyine sahip olmak.

Adayların Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi (12 Ağustos 2022) itibarıyla aranan şartlara haiz olması gerekmektedir.

Adayların başvurularının, başvuru yaptığı pozisyon ve meslek koluna uygun olması gerekmektedir.

KURA ÇEKİMİ VE TARİHİ

Temizlik görevlisi kadroları için Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuran ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler Bakanlığımıza gönderilecektir.

2) Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve kura çekimine dahil olacak nihai listede yer alan adayların tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 (dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday için noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır.

3) Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından kura çekimi yapılmak üzere gönderilen listede yer alan adayların, kura çekimi 31 Ağustos 2022 Çarşamba günü yapılacaktır. Kura çekim yeri daha sonra Bakanlığımız internet sitesinde yayımlanacaktır.

GSB TEMİZLİK PERONELİ ALIMI İŞ BAŞVURUSU

Gençlik ve Spor Bakanlığı temizlik personeli alımı için başvurular İŞKUR üzerinden online şeklinde veya ALO 170 telefon hattı üzerinden yapılmaktadır. İŞKUR’un resmi internet sayfası olan www.iskur.gov.tr adresi üzerinden yapılmak olup başvuru ekranı için öncelikli olarak BURAYA TIKLAYINIZ… Ardından;

Açılan sayfa üzerinde yer alan ‘’İşyeri Unvanı’’ kısmına aynen ‘’Gençlik ve Spor Bakanlığı’’ yazıp sağ tarafta bulunan ‘’ARA’’ butonuna basınız.

Karşınıza bakanlığın illere göre temizlik görevlisi alımı için yayınladığı ilanlar listelenir. Burada, kendi bulunduğunuz ile ait ilanı bulup tıklayınız… Ve bu açılan başvuru ekranı üzerinden başvuru işlemlerinizi tamamlayınız.

Diğer tüm detayları görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.