BilimSON DAKİKA

Son Dakika! Bilim adamlarından şoke eden açıklama! Ölümden 1 saat sonra…

ABD’li bilim adamları büyük bir çalışmaya imza attıklarını açıkladılar. ABD’deki Yale Üniversitesi’nden bilim adamlarının temel bir çalışmaya imza attığını açıklarken, yapılan çalışmalar neticesinde ölümden 1 saat sonra bile insanların hayata döndürülebileceğini savundular.

ABD’deki Yale Üniversitesi’nden bilim adamları, ölü bir domuzun vücudundaki oksijenin devridaimini sağlayan ve kalp durması sonrasında hücreleri ve bazı organları koruyan “OrganEx” adlı bir sistem geliştirdiklerini duyurdular.

Yapılan bu çalışmalara ilişkin genetik ve psikiyatri profesörü Dr. Nenad Sestan konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı; “Çalışmamız, ölümden bir saat sonra bile hücre ölümünün durdurulabileceğini ve birçok hayati organın yeniden işlev görebileceğini gösteriyor. Ölümden sonra beyin gibi organlardaki (insan dahil) hücrelerin saatlerce sonra bile işlev görebileceğinin kanıtıdır.” dedi.

Bilim adamları, domuzlardaki çalışmalarının sonunda insanlara uygulanacağını umduklarını söylerken çalışmalarının bu yönde ve çok olumlu ilerlediğini belirttiler. Kısa bir süre sonra hayatını kaybeden insanlarda yapacakları denemelerin sonuçlarını da kamuoyu ile paylaşacaklarını dile getirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.