GündemSON DAKİKA

Erdoğan, vatandaşların niçin kendilerine oy vermemesi gerektiğini şu sözlerle açıklamıştı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hayat pahalılığı ile ilgili 11 yıl evvel önce söylediği sözler tekrar gündem oldu. Son 60 yılın en büyük enflasyonunu yaşadığımız bu günümüz Türkiye’sinde Tayyip Erdoğan, vatandaşların niçin kendilerine oy vermemesi gerektiğini şu sözlerle açıklamıştı;

Ekonomik krizin yaşanmadığı, dolar kurunun 2 TL bile olmadığı bundan tam 11 yıl evvel önce aynen ‘’ “Eğer 8 yıl öncesi asgari ücretle aldığın yumurtadan, aldığın sütten, aldığın peynirden, aldığın ekmekten bugün daha az alıyorsan bize oy verme” demişti.

Geldiğimiz bugünde AKP’liler eğer Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dediğini dinlerlerse bir daha oy vermeyecekler zira bahsettiği gibi asgari ücretle artık yumurta, süt, peynir hatta ekmeği bırakın daha az almayı, hiç alamama noktasına kadar geldi.

Asgari ücrete yapılan Temmuz ayında ki zam sonrasında başta gıda ürünleri olmak üzere hemen hemen her şeye yüzde 100’ün üzerinde zam geldi. Zamlar hayatın her alanında etkili oldu ki daha dün TOKİ aidatlarına bile yüzde 80 zam yapıldı.

Bundan 11 yıl önce bir asgari ücretli faturasını da ödüyordu, aylık tüm zaruri gıda ve sosyal harcamalarını da yapabiliyordu. Hatta elini bir sıkı tutanlar azda olsa birikim yapabiliyordu. Şimdi ise bir asgari ücretli simit çay hesabı ile bile geçimini sağlayamıyor. Peynir, yumurta ve 16 TL’yi geçen süt lüks olmuş durumda…

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.