EkonomiSON DAKİKA

General Motors 2023 Chevrolet Bolt EV ve EUV fiyatını 6.000 dolar düşürdü!

Chevrolet Bolt EV, geçen yıl LG Energy Solution tarafından tedarik edilen bataryadaki bir arızanın araçta tartışma konusu olabileceğini söyledi. General Motors, geri çağırmayı bir süre erteledi ve bir yazılım güncellemesi ile sorunu çözmeye çalıştı, ancak tüketici eleştirileri nedeniyle, tüm modeller sonunda pil modülünü değiştirmek zorunda kaldı ve nihai değiştirme kararı verilinceye kadar birkaç araba daha yandı. pil modülü Ağustos 2021’de.

Bunun ortasında, Haziran ayında General Motors, 2023 Chevrolet Bolt EV ve EUV’yi piyasaya sürdü ve fiyatı büyük ölçüde 6.000 dolar düşürdü. Çoğu otomobil üreticisinin elektrikli araçların fiyatlarını yükselttiği göz önüne alındığında bu şaşırtıcıydı.

6.000 dolarlık fiyat indirimi, Bolt EV ve EUV’yi ABD’deki en değerli EV’lerden bazıları haline getirdi, ancak bildirildiğine göre mevcut Bolt EV sahiplerini çok hayal kırıklığına uğrattı. General Motors’un mevcut sahiplere 6.000 dolara varan indirimler teklif etmek yerine, sözleşmenin parmak izine “arızalı piller veya geri çağırmalar için GM’yi dava etmeyecek” ilginç bir madde eklediği bildirildi.

General Motors’un yasal sorundan kurtulmak için indirim sağlarken bunu önerdiği yorumlanıyor.

ABD’deki tüketiciler, General Motors’un teklifi üzerine ikiye bölünmüş durumda. Sosyal ağ hizmetinde (SNS) bir Bolt EV sahibi, “Hukuk uzmanı değilim, ancak herhangi bir yasal işlemden 6.000 dolardan fazla tazminat almayacağım” dedi. hatırladım. Bence bu iyi bir anlaşma” dedi.

Bu arada Bolt EV, General Motors tarafından 2016 yılında Chevrolet markası altında piyasaya sürülen ve 2017’den beri Kore’de satılan bir araç. Tek şarjla 414 km yol gidebilen ve 66 kWh pil ile donatılmış tamamen elektrikli bir araç. Şu anda Kore’de 2017’den 2019’a kadar toplam 10.608 cıvatalı elektrikli araç geri çağrılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.