İŞKUR İş İlanlarıPersonel Alımı

Vakıflar Genel Müdürlüğü İŞKUR üzerinden 81 güvenlik görevlisi ve 23 temizlik personeli alımı yapacak!

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) sayfasında yeni iş ilanı yayınladı. İŞKUR’un ‘’Kamu iş ilanları’’ kategorisinde yayınlanan ilana göre, Vakıflar Genel Müdürlüğü 81 güvenlik görevlisi ve 23 temizlik personeli olmak üzere toplam 104 personel alımı yapacak. Personel alımı başvuruları 22 Mart 2021 tarihinde başlayacak ve 26 Mart 2021 tarihinde sona erecektir. Alınacak personeller, Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde sözleşmeli olarak istihdam edileceklerdir. Peki, güvenlik görevlisi alımı ve temizlik personeli alımı için istenilen başvuru şartları nelerdir? Başvurular nereye ve nasıl yapılacak? KPSS şartı var mı? Yaş şartı kaç? Kimler başvuru yapabilir? Tüm detaylar aşağıda verilmiştir.

BAŞVURU ŞARTLARI

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan VGM, 56’sı erkek, 25’i kadın olmak üzere 81 adet koruma ve güvenlik personeli alımı yapacak. Ayrıca, temizlik işlerinde çalışacak toplam 23 işçi alımı yapacak. Güvenlik alımı için başvuruda bulunmak isteyen adayların en az önlisans mezunu olmaları, temizlik işçisi pozisyona başvuruda bulunmak isteyen adayların ise en az ilköğretim mezunu olmaları gerekmektedir. Ayrıca, güvenlik personelleri için 175 cm boy şartı bulunmaktadır.

Genel şartlara bakıldığı zaman, her iki pozisyon için 30 yaş şartı bulunmaktadır. Yani adayların 01.01.2021 tarihi itibarıyla 30 (otuz) yaşını bitirmemiş (01.01.1991 ve sonraki doğumlular başvurabilecektir.) olmaları gerekmektedir.

Güvenlik Kadrosu İçin KPSS Şartı

ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak.

5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 1 O uncu maddesinde yer alan diğer şartları taşımak ve bu madde gereğince güvenlik soruşturması olumlu sonuçlan

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI

Güvenlik ve temizlik personeli alımına ilişkin yayınlanan resmi ilanda şu bilgilere yer verildi;

Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğüne bağlı birimlerde çalıştırılmak üzere, 4857 sayılı İş Kanunu ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla sürekli işçi kadrosuna 104 personel alınacaktır.

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE TARİHİ:

Başvurular, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İnternet sitesi üzerinden 22-26 Mart 2021 tarihleri arasında elektronik ortamda yapılacaktır.

NOTER KURA İŞLEMLERİ YERLEŞTİRME VE SONUÇLARI

İŞKUR tarafından gönderilen listede yer alan adayların kura çekimi 05.04.2021 günü saat 10:00’da İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğünde gerçekleştirilecektir. Adaylar Covid-19 salgını sebebiyle ( https://kamuisilanlari.net/ ) kuranın yapılacağı salona alınmayacaktır. Kura çekimi tarihi ve yerinde değişiklik olması durumunda Genel \Müdürlüğümüzün İnternet adresinde (www.vgm.gov.tr) duyurulacaktır.

2) Noter tarafından, açık işçi sayısının 4 (dört) katı oranında asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Asıl ve yedek adaylara ilişkin liste Genel Müdürlüğümüzün İnternet sitesinde (www.vgm.gov.tr) ilan edilecektir.

3) Kura çekimi sonucunda belirlenen ve başvuru şartlarını taşıyan asıl adaylar sözlü sınava alınacaktır. Sözlü sınav yeri ve tarihleri Genel Müdürlüğümüz İnternet sitesinde (www.vgm.gov.tr) ilan edilecek olup, ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

4) Türkiye iş Kurumu tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 5’inci maddesinde belirtilen öncelik hakkına sahip olarak başvuranların tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 (dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Belirlenen asıl adaylar sözlü sınava tabi tutulacaktır.

5) Başvurudan işe alınmaya kadar adaylara yapılacak bilgilendirme, sonuçların duyurulması ve çağrılar Genel Müdürlüğümüzün İnternet sitesinde (www.vgm.gov.tr) ilan edilecek olup, herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacaktır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ:

İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü

Personel Şube Müdürlüğü

Gümüşsuyu Malı. İnönü Cad. ı o:2 Taksim/Beyoğlu/İST AN BUL Tel: O (212) 251 88 10 Dahili: 7046

Fax: O (212) 243 64 59

Temizlik personeli alımı için yayınlanan resmi ilanı görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ

Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için yayınlanan resmi ilanı görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ

Bisküvi fabrikasına 580 işçi alımı yapılacak!

Kız ve erkek öğrenci yurtlarına memur alımı yapılacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir