Personel Alımı

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına 4.900 memur ve işçi alımı yapılacak!

Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üzerinden yayınlanan ilanlara göre Türkiye genelinde, kamu kurum ve kuruluşları bünyesine memur ve işçi alımı yapılacak. Alımlar en az ortaöğretim, önlisans ve lisans mezunu öğrenim düzeylerinden, KPSS 55, 60, 65, 70 ve 75 taban puanı şartlı ve KPSS şartsız toplamda 4.900 kişi personel alınacaktır.

Personel alımı yapan kurumlar arasında İçişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kütür ve Turizm Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve bunlara bağlı kamu kurumları ile 16 farklı üniversite ve 132 farklı il-ilçe belediyesi bulunmaktadır. Sadece İçişleri Bakanlığı’na 2500 polis alımı yapılacak olup, diğer resmi kurumlara  farklı branşlardan sağlık personeli, mühendis, tekniker, teknisyen, eğitmen, güvenlik görevlisi, temizlik personeli, büro memuru, zabıta memuru, itfaiye eri ve onlarca farklı meslekten memur ve işçi alımı yapılacaktır. 

Başvuruda bulunacak adayların ilan içeriğinde belirtilen şartlara haiz olmaları gerekmekte olup ilgili öğrenim düzeylerinden mezun olmuş olmaları istenmektedir. Personel alımı başvuru tarihleri alım yapılacak kurumlara göre farkındalık göstermektedir.

Başvuru yeri ve şekli:

Adaylar başvurularını Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden giriş yaparak gerçekleştirebileceklerdir. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar her bir kadro için yalnızca bir başvuru yapabileceklerdir. Memur alımı ve işçi alımı yapan tüm kamu kurum ve kuruluşların güncel iş ilanları aşağıda listelenmiştir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir