EmlakSON DAKİKA

TOKİ 81 il genelinde Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini inşa edecek!

Türkiye’de ki konut fiyatları aldı başını giderken ev sahibi olmak isteyen dar gelirler için müjde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’dan geldi. Kurum, TOKİ tarafından 81 il genelinde sosyal konut projesi yapılacağını açıkladı. Bu projenin Cumhuriyet tarihinin en büyük konut projesi olduğu belirtildi.

Şu anda TOKİ’nin 13 ilde devam eden toplu konut projeleri var lakin yetersiz kalıyor. Yeterli satılık ev bulunamadığı içinde fiyatlar hem maliyetten dolayı hem de rağbetten dolayı oldukça yüksek. Hal böyle olunca da kira fiyatları bile şu anda görülmemiş seviyelere kadar çıkmış durumda. Bu durumu göz önünde bulunduran Bakanlık, TOKİ eliyle 81 şehirde yeni toplu konut projelerinin yapılacağının müjdesini verdi.

Kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı sunacaklarını belirten Bakan Kurum, yaptığı açıklamalarda şu bilgilere yer verdi;

“SOSYAL KONUT PROJESİ 81 İLDE BAŞLATILACAK”

Bakan Kurum, bir gazetecinin, “Sosyal konut projeleriyle ilgili bir açıklama yaptınız ve müjdeyi de Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vereceğini söylediniz. Dar gelirli vatandaşlara yönelik de bir açıklamanız oldu. Buna ilişkin değerlendirmeniz nedir?” sorusu üzerine, “İnşallah önümüzdeki ay itibarıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın milletimize müjdeleyeceği Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini 81 ilimizde başlatıyor olacağız.” dedi.

Sosyal konutların içinde, cami, okul, yeşil alanların olacağını ifade eden Kurum, “Aslında medeniyetimizin bize tarif ettiği şehirleşme modelini, 81 ilimizde yaygın bir şekilde sürdürüyor olacağız.” diye konuştu.

“KİRA ÖDER GİBİ EV SAHİBİ OLUNACAK”

Kurum, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugüne kadar TOKİ Başkanlığımız eliyle 1 milyon 100 bin konutu yaptık ve vatandaşlarımıza teslim ettik. Dünyada, eşi benzeri olmayan bir projedir. Hiçbir ülke 20 yılda vatandaşına 1 milyon 100 bin konut yapıp da teslim edememiştir.

Türkiye, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bunun en önemli örneğini göstermiştir. Vatandaşlarımızdan gelen talep doğrultusunda da Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini önümüzdeki ay itibarıyla açıklayacağız.

Gerek altyapılı arsa ile gerek yapacağımız sosyal konutlarla gerekse şehirlerimizde istihdamı, yatırımı artıracak sanayi alanlarıyla birlikte bu projeyi müjdeleyeceğiz, Sayın Cumhurbaşkanımız paylaşacak. Vatandaşlarımız da kira öder gibi taksitlerini ödemek suretiyle ev sahibi olabilecek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.