Genel

İktidar Uygur Türklerine sahip çıkmadı!

DURSUN ATAŞ (Kayseri)- Çin tarafından Doğu Türkistan’da insanlık tarihinin en acımasız ve vicdansız zulmü yapılmaktadır. Çin yönetimi, Uygur Türklerine karşı; dillerinin yasaklanması, işkence, çocukların ailelerinden alınıp asimile edilmesi, Türk kızlarını Çinli erkeklerle birlikte olmaya zorlama, ibadetlerin yasaklanması gibi birçok mezalimi devam ettirmektedir. Cumhurbaşkanlığı Forsu’nda yer alan 16 Türk devletinden biri Uygur devletidir. Yalandan da olsa Filistin’e, Kudüs’e sahip çıkan iktidar, bunun binde 1’i kadar Uygur Türklerine sahip çıkmamış, sırf Çin’e şirin görünmek için soydaşlarımızın adını ağzına bile almamıştır.

Çin ile Türkiye arasında imzalanan suçluların iadesi anlaşması Uygur Türklerini endişelendirmektedir. Bu anlaşmayı bir an önce Genel Kurula getirip tüm partilerin oy birliğiyle reddedelim ki al bayraktan gök bayrağa selam olsun. Kahrolsun Çin, yaşasın tam bağımsız Doğu Türkistan diyor, yüce Meclisi saygıyla selamlıyorum.

1 MİLYON MÜSLÜMAN UYGUR TÜRKÜ TOPLAMA KAMPLARINDA

DURSUN MÜSAVAT DERVİŞOĞLU (İzmir)- Tam 1 milyon kişi, evet, Birleşmiş Milletler kayıtlarına göre en az 1 milyon Müslüman Uygur Türkü, Çin’in dünyaya “eğitim merkezi” adıyla yutturmaya çalıştığı toplama kamplarında. Dünya Türklüğü, zalim Çin yönetiminin bütün insani değerleri yok saydığı, insan hak ve hürriyetlerini ayaklar altına aldığı ve yaşama hürriyetine kastettiği büyük bir saldırıyla karşı karşıyadır. Bu, bir insan avıdır ve hedefinde yalnızca Türklük vardır, Uygur Türklüğü vardır. Acımasız kamplarda baskı altında, işkence altında, akla hayale gelmez yöntemlerle insanların katledildiği, insanlık dışı uygulamalara maruz bir şekilde hayattan bezdirilmeye çalışıldığı Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz seslerini duyurmak için çaresizce çırpınıyorlar.

Çin dışında çeşitli ülkelerde bu cehennemden fiziken uzak ama yıllardan beri haber alamadıkları anaları, bacıları, babaları için kan ağlayan, manen işkence çeken 10 binlerce Uygur Türkü de seslerini duyurabilmek için çalmadık kapı bırakmıyor. Ancak, Sayın Genel Başkanımızın Mecliste onlara açtığı kapı, teslim ettiği kendi kürsüsündeki mikrofon hariç elleri hep boş kalıyor ve tüm kapılar sanki duvar olmuş, karşılarına çıkıyor.

MÜSLÜMANLARA YAPILANLAR KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR DİYENLER NEREDE?

Neredesiniz, her fırsatta kendini Türk milliyetçiliğinin temsilcisi ilan edenler? Neredesiniz, Kudüs’te, Mısır’da yaşananlardan sonra “Müslümanlara yapılanlar kırmızı çizgimizdir.” diyen Adalet ve Kalkınma Partisi yetkilileri? Neredesiniz, Mısır’daki Rabia için gözyaşı döken, sonra onu partisinin sloganı yapan, birilerinin ilahî özellikler yüklediği, birilerinin kendisiyle ilgili halifelik rüyası gördüğü, her yerde kendini Müslümanların hamisi olarak gören Sayın Cumhurbaşkanı, neredesiniz? Neredesiniz, kendilerini Müslüman olarak gören İslam ülkelerinin yetkilileri? Neredesiniz, bağımsızlıklarına kavuştukları için haklı olarak gurur duyduğumuz Türk Cumhuriyetleri?

DOĞU TÜRKİSTAN İÇİN BİLDİRİ YAYINLAYAN ÜLKELER ARASINDA NEDEN HİÇ BİR İSLAM ÜLKESİ YOK?

Doğu Türkistan için 22 ülkeden ortak bildiri yayınlandı. Neden içlerinde hiçbir İslam ülkesi yok? Neden içlerinde hiçbir Türk cumhuriyeti yok ve neden içlerinde Türkiye yok? Doğu Türkistanlılara tüm kapılarını ve Meclis kürsülerini açan İYİ PARTİ olarak bu tablodan muzdaribiz. Hiç kimse timsah gözyaşları dökmesin ve herkes elini taşın altına koysun. Çağrımız herkesedir. “Ben Türk’üm.” diyenlere Doğu Türkistan’dakiler Türk “Ben Müslümanım.” diyenlere Doğu Türkistan’dakiler Müslüman “Ben insanım.” diyenlere Doğu Türkistan’dakiler insan.

Bu insanlık ayıbına hep birlikte son vermek dileğiyle Genel Kurulu saygılarımla selamlıyorum efendim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir