GündemKamu Haberleri

20 yaş üstü 52,5 milyon kişiye aşı yapılacak!

AK Parti Milltvekili Mustafa Esgin, 20 yaş üstü vatandaşlara koronavirüs aşısı müjdesi verdi. Esgin, önümüzde ki ginlerde 20 yaş üstü 52,5 milyon kişiye aşı uygulamasına başlanacağını belirtti. Konu hakkında öecliste açıklama yapan Esgin, şu bilgilendirmelerde bulundu;

20 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA AŞI UYGULAMASI BAŞLIYOR

”9 milyonun üzerinde aşı yapılmıştır. Hedef kitlenin yüzde 13,5’ini aşılamış durumdayız şu an. Almanya’da bu aşılama oranı Türkiye’nin çok gerisinde olduğunu ifade etmek durumundayım. İskandinav ülkelerinin de Türkiye’nin gerisinde olduklarını ifade etmek durumundayım. Mayıs ayının sonuna kadar 20 yaş üstü 52,5 milyon vatandaşımıza, evet, tekrarlarıyla birlikte 105 milyon aşıyı uygulayacağız. Aşı temininde herhangi bir sorun söz konusu değil. Aşı uygulamasını da şeffaf bir şekilde yürütüyoruz, bunu en iyi aziz milletimiz biliyor. Yerli aşıyla ilgili süreci de çok yakın takip ediyoruz, faz-3 aşamasına yakında geçiyoruz.

NORMALLEŞME SÜRECİ

Evet, normalleşme sürecine göre illeri ayırdık. Bu, normalleşmenin tamamen uygulanması değildir, bir normalleşme sürecidir. Bu çerçevede, evet, adı üzerinde normalleşme sürecidir. On beş günde bir bu süreci de tekrar gözden geçireceğimizi ifade ediyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu