GündemSON DAKİKA

Erdoğan’dan ümidini kesen BAE Sedat Peker’e yol açıyor! Peker’den Erdoğan’la helalleşeceğiz videosu

Sedat Peker Türkiye’de önemli isimler hakkında, yer yerinden oynatacak 8 video yayınlamış ve 9’uncu video olarak ta ‘’Erdoğan’la Helalleşeceğiz’’ videosu olacaktı. Ama Peker, 9’uncu videosunu yayınlayamadan, bulunduğu Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) hükümeti tarafından dijital veri paylaşımı karantinasına alındı ve söz verdiği ‘’Erdoğan’la helalleşeceğiz’’ adlı videosunu yayınlayamadı. Bu hafta ise sıcak gelişmeler oldu ve bugün son dakika olarak, Sedat Peker’in yayınlayamadığı o videoları yayınlayacağı yönde bilgiler verildi.

Peker, bu yönde ilk paylaşımını Demirören ile ilgili çok vahim konulara değinerek yapmaya başladı. Milli Piyango’da bir takım hileler yapıldığına dair bazı iddialarda bulunan Sedat Peker, bazı şirketlere nasıl çöküldüğüne dair yakın geçmişten bir takım bilgiler verdi. İktidar ile Demirören gurubu arasında bir takım kirli ilişkilerin olduğunu iddia eden Peker, yurtdışında zannedilen bazı iş adamlarının aslında Türkiye’de öldürüldüğünü ve malına nasıl el konulduğuna dair bir takım iddialar öne sürdü.

Daha önce FETÖ terör örgütünün darbe girişimi finansal destekçisi olarak nitelendirilen ve bu yönde havuz medyasında onca hakaret içerikli başlıklarla anılan BAE hükümeti ile Ak Parti hükümeti arasında ki buzlar eridi ve Ankara’da kırmızı halılarla karşılanmıştı. BAE, Ankara ile arasındaki ticari ilişkileri güçlendirmek amacıyla da, AKP iktidarını sarsan Sedat Peker’in veri paylaşımını yasakladı. Bu nedenle de Peker her ne kadar daha sonradan başka isimlerle paylaşımlarını sosyal medya mecrasında duyurmaya çalışmış olsa da, Erdoğan’a dair videolarını yayınlayamamıştı. Ama işler değişmeye başladı;

Peker’in ”Erdoğan’la Helalleşeceğiz” videosu ne zaman yayınlanacak?

Son 4 ayda yapılan tüm anketlere bakan BAE yönetimi, Tayyip Erdoğan’ın ilk seçimlerde artık kesin gidici olduğunu düşünmüş olmalı ki, yeni gelecek iktidarla arasını şimdiden düzeltmek adına, gerçeklerin ortaya çıkmasında köstek durumuna düşmemek adına Sedat Peker’in önünü tamamen açmaya hazırlanıyor.

Erdoğan’dan ümidini kesen BAE yönetimi, Peker’in ‘’Helalleşeceğiz’’ videosunu yayınlamasına izin vereceğine dair bazı dış kaynaklardan aktarılan iddialar var. Bu iddialara göre Sedat Peker, önümüzde ki birkaç hafta içerisinde, hedefine direk ‘’Tayyip abi’’ dediği kişiyi koyarak bir takım perde arkasında yürütülen olaylar hakkında yine bir takım iddialar öne sürecek ki bugün yaptığı açıklamada ”Avukatlarım uluslararası arenada uğraşıyor. Video çekmeye başlayacam. YÜCE ALLAH’a yemin olsun bu anlattıklarım ne ki…” dedi.

Peker’in, bu yayınlayacağı videoyu yine eskisi gibi kendi Youtube kanalında paylaşacağı belirtilirken, buna izin veren BAE’nin, Erdoğan’dan tamamen ümidini kestiği ve Erdoğan’dan sonra gelebilecek iktidar partisinin şimdiden önünü açmada katkıda bulunmak istediğini ve bu şekilde iyi niyetlerini ortaya koymaya çalıştıkları öne sürüdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.