GenelSON DAKİKA

Bu kadının yerini ihbar edene 100.000 dolar hediye!

Aşağıda fotoğrafı verilen kadının tutuklanmasına yardımcı olana, ihbar edene 100 bin dolar para ödülü verilecek. Aranan bu kadının 4 milyar dolardan fazla parayla kayıplara karıştığı belirtildi.

Kripto para borsasına yönelik son dönemde şikâyetlerin oldukça arttığı görülmektedir. Kripto para dolandırıcılığında müşteri çekebilmek için kampanya olarak gösterdikleri “komisyonsuz işlem” imkânı ile sisteme kayıt olmayı cazip hale getiriyorlar. Diğer bir taraftan kurdukları sistem sayesinde müşterilerinin arkadaşlarını borsaya davet etmeye teşvik ederek kullanıcı sayılarını her geçen gün daha da arttırıyorlar.

İlerleyen süreçte kullanıcıların hesapları kapatılıyor ve paralarına el konuluyor. Üye oldukları Kripto para firmaları ile irtibata geçildiğinde ise “hesabınız alım satım işlemine kapatılmıştır” veya “paranıza savcılık kararıyla el konulmuştur” yanıtıyla karşılaşılıyor.

Türkiye’de yaşanan Kripto para dolandırıcılığı vakaları yanı sıra, dünya genelinde de çok büyük dolandırıcılık haberleri yer almaktadır. FBI en çok aranan suçlular listesinde ilk 10’a giren Bulgaristan asıllı İgnatova 2014 yılında “One Coin” isminde bir platform kurdu. Kurduğu sistem üzerinden milyonlarca kişiyi dolandırdı belirtildi. 40 yaşındaki Kripto para kraliçesi 4 milyar dolardan fazla parayla kayıplara karıştı.

2017 yılından bu yana aranan listesinde yer alan kadın, son olarak Bulgaristan’dan Yunanistan’a uçakla geçerken görüldüğü açıklandı.

FBI yapmış olduğu açıklamaya göre İgnatova isimli kadının tutuklanmasına yardımcı olana 100 bin dolar para ödülü verileceği belirtildi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.