GenelSON DAKİKA

18-25 arası tüm gençlere müjde!

Müjdeli Haber geçtiğimiz günlerde Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu’ndan geldi. Bakan Kasapoğlu 18-25 arası tüm gençlerimize Müze Kart hediye edileceğini ifade etti. Yapılan açıklama sonrasında en çok merak edilen ve sosyal medyada aranan hediye müze karta başvuruların nasıl yapılacağı ve nasıl temin edileceği sorusu oldu.

Gençlik ve Spor Bakanlı tarafından hediye edilecek Müze Kart ne kadar süre geçerli olacak? Hangi yerlerde geçerli olacak? Gezile bilinecek yerlerin listesine neden ve nasıl ulaşılacak? İşte detaylar…

Hediye edilecek Müze Kart ile 300’den fazla müze ve ören yerini ücret ödemeden 1 Temmuz – 1 Ekim tarihleri arasında gençlere ziyaret edebilme imkânını sunacak. Bu kapsamda ziyaret edilebilecek müze ve ören yerleri listesini görebilmek için “Türkiye’nin Müzeleri” uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. Bu uygulama üzerinden ücretsiz ziyarete açılacak olan yerlerin hepsini detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

Hediye Müze Kart başvuruları nereye yapılacak? Detaylar aşağıda verilmiştir…

Gençlik ve Spor Bakanlığının 18-25 yaş gençlere sunmuş olduğu bu fırsata başvuru yapmak için “müze.gov.tr” internet adresini girerek karşınıza çıkacak olan formu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Başvuru işlemi sonrasında “Müze Kart GNS” dijital kartınız adresinize ulaştırılacaktır.

Bakan Kasapoğlu’nun müjdelediği Müze Kart GNS kart başvuru linki aşağıda verilmiştir…

Müze kart başvurusu yapmak için BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.