EkonomiSON DAKİKA

KYK yurt ücretlerine öyle bir zam geldi ki yok artık dedirtti!

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurt ücretlerine öyle bir zam geldi ki yok artık dedirtti! Devlet yurtlarına gelen zam oranlarını açıklayan CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, hükümete ateş püskürdü, ‘’bu kadar zam olur mu?’’ diye… Peki, KYK öğrenci yurtlarına ne kadar zam yapıldı? 2022-2023 KYK yurt ücretleri ne kadar oldu? İşte detaylar…

CHP’li Antmen, açıklamayı “Asgari ücrete sözde bir zam yaptıklar, daha zammı vermeden 3 katını geri almaya başladılar” ifadeleriyle paylaştı. Alpay Antmen zam haberini şu ifadelerle duyurdu:

“KYK yurtlarına %80 zam geldi. Asgari ücrete sözde bir zam yaptıklar, daha zammı vermeden 3 katını geri almaya başladılar.”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İyi Partili Meclis Üyesi Taylan Yıldız da “Verdiğiniz KYK Kredisi 850TL, yeni yaptığınız zamla beraber sadece yurt ücreti aylık 800TL” paylaşımını yaptı.

İyi Partili Yıldız, “Sırf barınabilmek için mi kredi almış olacaklar ve mezun olunca yüzbinlerce lira geri ödeyecekler” ifadeleriyle duyurduğu zam haberini şöyle paylaştı:

“Verdiğiniz KYK Kredisi 850TL, yeni yaptığınız zamla beraber sadece yurt ücreti aylık 800TL. Bu gençler neyle yaşayacak? Sırf barınabilmek için mi kredi almış olacaklar ve mezun olunca yüzbinlerce lira geri ödeyecekler?!!! Gerçekten inanamıyorum bu aymazlığa. Yeter.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.