EkonomiSON DAKİKA

Sigara fiyatlarına yarından itibaren geçerli olmak üzere büyük bir zam yapıldı!

1 Temmuz 2022 tarihi itibariyle sigara fiyatlarına zam geldiği açıklandı. Sigaraya gelen zam yarından itibaren geçerli olacak. Zaten çok çok yüksek olan sigara fiyatları bu gelen son zam ile birlikte resmen uçtu. Peki, bugün hangi sigaralara ne kadar zam geldi? En düşük sigara paketi kaç TL oldu? İşte detaylar (Not: Güncel sigara fiyat listeleri aşağıda verilmiştir)

Bugün sigaraya zam geldiğini Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş duyurdu. Özgür Aybaş sigara zammını kendi sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Bugün yapılan sigara zammı ile ilgili yaptığı açıklamalarda şu bilgilere yer verdi;

Aybaş, Japan Tobacco International (JTİ) grubu sigaralarına paket başına 2 TL zam geldiğini duyurdu. Fiyat artışı yarından itibaren geçerli olacağı belirtilirken sosyal medyada Philip Morris, BAT ve Turk TAB gurubunda yer alan sigaralara önümüzde ki günlerde 6 TL ile 9 TL arasında zam geleceği iddia edildi. Diğer taraftan 2 Temmuz 2022 tarihi itibari ile Philips Morris grubunda yer alan tüm sigaralara da son dakika zam geldiği belirtilirken bu gurupta yer alan 25,5 TL olan LM sigaranın 27,5’den, Winston Xsense 30 TL’den satılmaya başlandığı bildirildi.

EN UCUZ SİGARA 27.50 LİRA

Paylaşımına “Sigara zammı hayırlı olsun 2 TL zam geldi” notunu düşen Aybaş, yeni fiyatları da paylaştı. Buna göre, grubun sattığı en ucuz sigara 27 lira 50 kuruşa, en pahalı sigara ise 30 liraya yükseldi.

Sigaraya 9 TL zam gelip gelmeyeceğine dair Philip Morris, BAT, Turk TAB ve JTI firmalarından konuya ilişkin bir açıklama yapmaları bekleniyor. Konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.