EkonomiSON DAKİKA

Özel bankalar dahil kredi borçlarına af geleceğini TBMM’nde açıkladı! Faizler silinip yeniden yapılandırılacak

Milyonlarca insanın beklediği, umut ettiği kredi borcu affı ile ilgili bugün açıklama geldi. Özel bankalar dahil tüm kredi borçlarına af geleceğine dair TBMM’nde bazı açıklamalarda bulunan Mersin Milletvekili Cengiz Gökçe, ‘’Tarım Kredi Kooperatiflerine, özel bankalara, Ziraat Bankasına olan borçlarının faizlerini sileceğiz’’ dedi.

Türkiye’de şu anda 20 milyondan fazla vatandaş maalesef kredi borcundan dolayı icralık olmuş durumda. 120 binden fazla çiftçi, tarım kredi kooperatiflerine borcu var ve yüksek faizlerinin altında eziliyor. Keza kamu bankalarına kredi borcu olan çiftçilerin çoğunun tarlasına dahil ihtiyati tedbir konulmuş durumda. İşte bu noktada, kredi borçlarının af kapsamına alınarak faizlerin silinmesi ve borçların tekrar yapılanması için bugün TBMM’nde açıklama geldi.

Özel bankalar dahil, takibe giren tüm kredi borçlarının faizlerinin silinmesi ve ana para üzerinden yeniden yapılandırılmasına ilişkin Gökçe, şu açıklamalarda bulundu;

Kredi Borçlarının Faizlerini Sileceğiz

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçe ‘’AKP, hesabı tutturamıyor, 2022 yılı bütçesini delik deşik etti, altıncı ayında ek bütçe yapmak zorunda kaldı. “Ek bütçe” dediler, biz de “Bu bütçede tarıma, hayvancılığa, köylüye ne var?” diye baktık. Maalesef ek bütçede tarıma yer yok; çiftçi borçları rekor kırmış, cumhuriyet tarihinin zirvesine çıkmış, çiftçinin, köylünün borcu AKP’nin umurunda değil.

Ama çiftçimiz merak etmesin, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun size sözüdür: İktidara geleceğiz, bir hafta içinde çiftçilerin Tarım Kredi Kooperatiflerine, özel bankalara, Ziraat Bankasına olan borçlarının faizlerini sileceğiz, çiftçi borçlarını yapılandıracağız, çiftçimize derin bir nefes aldıracağız.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.