Personel Alımı

Karadeniz Teknik Üniversitesi 15 meslekten 44 personel alımı yapıyor

Karadeniz Teknik Üniversitesi 28 Haziran 2022 tarihinde personel alımı için resmi gazetede yeni bir iş ilanı yayınladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi 15 farklı meslekten personel alımı yapacak. Personel alımları lise, ön lisans ve lisans düzeyinden yapılacak olup, alınacak personellere herhangi bir yazılı veya sözlü sınav yapılmayacaktır.

Üniversitenin yayınlamış olduğu sözleşmeli personel alımı ilanına başvurular 28 Haziran 2022’de başlamış olup 12 Temmuz 2022 tarihine kadar da devam edecektir. Başvuru yapacak olan adaylar ise Karadeniz Teknik Üniversitesinin resmi internet sayfası üzerinden işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir. Peki, KTÜ hangi mesleklerden personel alımı yapacak?

KTÜ PERSONEL ALIMI KADRO DAĞILIMI

Üniversite bünyesinde alınacak meslekler ve alınacak kişi sayıları ise şöyledir; büro personeli 2 kişi, destek personeli (teknik bakım) 4 kişi, destek personeli (şoför) 1 kişi, destek personeli (çevre) 2 kişi, destek personeli (marangozhane) 1 kişi, hasta bakım ve temizliği 10 kişi, koruma ve güvenlik görevlisi 5 kişi, Eczacı 1 kişi, fizyoterapist 1 kişi, röntgen teknisyeni 1 kişi, sağlık teknikeri 3 kişi, sosyal çalışmacı 1 kişi, veteriner hekim 1 kişi, tekniker 1 kişi, hemşire 10 kişi olmak üzere toplamda 44 personel alımı yapılacaktır.

Üniversiteye alınacak mesleklere ilişkin istenilen nitelikler ve şartlar başvuru adresi ve detaylar tümüne verilmiştir…

BAŞVURU ŞARTLARI

Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge,

Adaylar mezuniyetine göre; 2020 KPSS Lisans (B) grubu 2020 KPSS Ön lisans (B) grubu ve 2020 KPSS Ortaöğretim (B) grubu sınavına girmiş bulunmalıdır.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmaları gerekmektedir.

Başvurular; 28.06.2022-12.07.2022 tarihleri arasında 15 gün süre ile https://online.ktu.edu.tr adresinden yapılacaktır.

Sonuçlar; ilgili KPSS Puan türü sıralaması dikkate alınarak başvuru bitim tarihini takip eden 15 gün içerisinde https://www.ktu.edu.tr adresinden sonuçlar ilan edilecektir.

4-B Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken istifaen görevinden ayrılarak sözleşmesi feshedilenler fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl süre geçmeden başvuruda bulunamazlar.

Not 1: Adaylar yalnızca bir pozisyona başvuru yapabilirler.

Not 2: *Başvuru formlarını hatalı veya eksik dolduranların *başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı bilgi ve belge ibraz edenler ve belgeleri eksik olanların başvuruları kesinlikle kabul edilmeyecektir. Gerçeğe aykırı belge verdiği veya beyanda bulunduğu tespit edilenlerin atamaları yapılmayacak, atamaları yapılmış ise iptal edilecek ve idare tarafından bir bedel ödenmiş ise bu bedel faiziyle birlikte tazmin edilecektir.

Not 3: *Eczacı kadrosuna başvuranların dikkatine!

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” 1 sayılı cetvelde sınav şartı aranmaksızın hizmete alınacak sözleşmeli personel unvanları arasında bulunan “Eczacılar” için KPSS şartı aranmamaktadır. Başvuruda bulunan aday sayısının kadro sayısından fazla olması halinde adaylar lisans diploması puan üstünlüğü (Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca belirlenen 4’lük sistemdeki notların 100’lük sisteme çevrilerek sıralama yapılacak olup diploma puanları eşit olduğu takdirde noter huzurunda kura usulü ile aday belirlenecektir.) ile alınacaktır.

TÜM BAŞVURULAR İÇİN GEREKLİ ORTAK EVRAKLAR

(Ayrıca Aranan Nitelikler Kısmında Belirtilen Evraklar Başvuruda Eklenecektir.)

Mezuniyet belgesinin e-Devletten alınmış barkodlu bir nüshası (e-Devletten mezuniyet belgelerini temin edemeyenler mevcut mezuniyet belgesinin bir nüshasını ekleyebilirler.)

(Eczacı unvanına yapılacak başvurularda diploma notunu gösterir transkriptin başvuru modülüne ayrıca yüklenmesi gerekmektedir.)

2020 (Ortaöğretim-Önlisans) / 2020 (Lisans) KPSS Sonuç Belgesinin barkodlu bir nüshası (*Eczacı unvanına başvuranlar hariç)

Nüfus cüzdanı örneği

Son 6 ay içerisinde çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğraf (Başvuru işlemleri sırasında bilgisayar ortamında başvuru dilekçesine eklenecektir).

Başvuru sayfasında bulunan başvuru dilekçesi.

Sertifika ve deneyim belgesi istenilen unvanlarda; söz konusu belgeler ilgililerin görev/eğitim yapmış olduğu kurumdan alınacak olup belge başvuru işlemleri sırasında modüle yüklenecek ve ilgilinin yerleşmesi halinde belgenin aslı kurumumuza ibraz edilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.