GenelSON DAKİKA

Putin’le çalışan eski bir Rus subayı vurulmuş halde bulundu! Öldürülen subay Rus nükleer kodlarını saklıyordu

Eski bir Rus güvenlik görevlisi olan Vadim Zimin, geçen hafta Pazartesi günü evinde vuruldu. Moskovsky Komsomolets gazetesine göre olay Moskova yakınlarındaki Krasnogorsk kasabasında gerçekleşti. Kuzey Amerika medyası Newsweek’e göre, nükleer kodların bulunduğu bir Rus evrak çantası olan Cheget, eski subaydan sorumluydu.

Şu anki durumu veya hangi hastanede olduğu hakkında çok az veri ortaya çıktı, sadece komada olduğuna dair.

Güya, onu yerde kanlar içinde bulan ağabeyiydi. Görünüşe göre kafasında kurşun yarası vardı ve yanında bir Izh 79-9TM havalı tabanca vardı.

İddiaya göre ateş edildiği gün, erkek kardeş Zimin’e intihar etmeyi planladığını söyledikten sonra vazgeçirdi. Daha sonra vurulmuş halde bulundu.

Rus haber ajansına göre, Zimin, bir hükümet sözleşmesi kapsamında yapılan anlaşmalardan pay talep ettiği için Merkezi Gümrük İdaresi’ndeki yüksek pozisyonuyla ilgili olarak rüşvet suçlamasıyla karşı karşıya kaldı. Eski memur bu tür suçlamaları reddetti, ancak görevinden kovuldu ve ev hapsine alındı.

Zimin, Rusya’nın ana güvenlik kurumu olan Federal Güvenlik Servisi’nde (FSB) bir albaydı. Buna ek olarak, Zimin başkanın nükleer kodlar çantasını taşırken Putin ile fotoğraflandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.