Belediye İş İlanları

İBB İSPER sınav ve yaş şartı olmaksızın, bir çok meslekten daimi personel alımı yapacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) şirketlerinden olan İstanbul Personel Yönetim (İSPER) A.Ş yeni bir iş ilanı yayınladı. İŞKUR’un İstanbul iş ilanları sayfasında yer alan ilana göre İSPER A.Ş, yazılı sınav, KPSS ve yaş şartı olmaksızın 5 farklı meslekten, bay-bayan personel alımı yapacak.

İBB İSPER personel alımı başvuruları başladı ve 30 Haziran 2022 tarihinde sona erecektir. Başvurular İBB Kariyer sayfası üzerinden online şeklinde yapılacak olup bu ilana başvuru yapabilmeniz için mesleklere göre istenen şartlar aşağıda belirtilmiştir.

İBB İSPER, Sosyal Destek Hizmetler Elemanı, Psikolog, Diyetisyen, Sosyal Hizmet Uzmanı ve Çevirmen kadrolarına toplam 29 personel alımı yapacak. Aşağıda belirtilen şartlara uygun adaylar, ilan altında verilen linke tıklayarak ilgili başvuru ekranına ulaşabilir ve buradan hemen iş başvuru kaydınızı oluşturabilirsiniz. Peki, İSPER Sosyal Destek Hizmetler Elemanı, Psikolog, Diyetisyen, Sosyal Hizmet Uzmanı ve Çevirmen alımı için istenilen mezuniyet şartları ve istenilen özel şartlar nelerdir? İşte detaylar…

Çevirmen

Tercüman olarak görevlendirilecek kişilerin İngilizce, Arapça, Farsça, Fransızca, Kürtçe ya da idare tarafından belirlenecek yabancı dillerden en az birinde yetkinlik sahibi olması gerekmektedir. Yüklenici bu kapsamda belirtilen hizmetleri ilgili dillerde yetkinlik ve iletişim tecrübesine sahip tercihen göç alanında çalışmış ve göçmenlerle İletişimde en az bir yıl tecrübeye sahip ve MS Office programları hakim personelle gerçekleştirilecektir.

Sosyal Hizmet Uzmanı

Tercihen yüksek lisans mezunu olması,

Tercihen en az 2 yıllık alan deneyimine sahip olması,

Tercihen İngilizce bilmesi,

Tercihen yetişkin değerlendirme testlerinden en az birinin eğitimini almış olmak,

MS Office programlarının yetkinlikle kullanması

Atama şartlarına taşıması sahada aktif görev almaya uygun olması

Arşiv ve kayıt oluşturma dosyalarını yapması

 

Diyetisyen

Üniversitelerin lisans düzeyinde beslenme ve diyetik bölümünden mezun olması

En az 2 yıl iş deneyim olması

Tercihen YÖK onaylı eğitici Eğitimi Sertifikası olması

MS Office programlarını hakim olması

Atama şartlarını taşıması

Psikolog

Üniversitelerin lisans öğrenimi veren psikoloji bölümü veya rehberlik veya psikolojik danışmanlık bölümü mezunu olmalıdır.

Wisch-r, Wisch IV, Denver 2 ve benzeri gelişim tarama (metropolitan, akte, gesell) ve psikolojik testler eğitimi almış olması tercih sebebidir.

Sosyal Destek Hizmet Elemanı

Sosyal ve ekonomik destek hizmetleri hakkında yönetmeliğin 4. maddesi gereği yapılan meslek elemanı tanımına bağlı olarak sosyal hizmet psikoloji çocuk gelişimi, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, sosyoloji alanlarında eğitim veren kurumlardan mezun meslek mensuplarını içermektedir. Müdürlüğü’ne çeşitli şekillerde yapılan yardım başvurularının değerlendirilmesi ve verilen adreslerde gerekli sosyal incelemelerin yürütülmesi ve gerçekleştirilen tespitlerin Online olarak bilgi sistemine aktarılması hizmetlerini kapsamaktadır. Yüklenici bu kapsamda belirtilen hizmetleri sosyal hizmet psikoloji sosyal sosyoloji psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümlerinden mezun bilgisayar kullanabilen ve tercihen en az B sınıfı ehliyete sahip personelle gerçekleşecektir.

Başvurular yukarıda belirtilen https://kariyer.ibb.istanbul mail adresine yapılacaktır. Başvuru esnasında belge istenmeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.