EkonomiSON DAKİKA

Son dakika! Memur ve emeklilere ne kadar maaş zammı verileceği resmi olarak açıklandı!

Hayat pahalılığının giderek artması ile beraber bu önümüzde ki Temmuz ayında emekli maaşlarına, memur maaşlarına ve asgari ücrete zam yapılacağı belirtilmişti. Uzun süredir merak konusu olan bu maaş zammı konusunda bugün kesin rakamlar verildi. Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati resmi olarak emekli ve memur maaşlarına 2022 yılı Temmuz ayında ne kadar maaş zammı yapılacağını açıkladı.

Bakan Nebati memur ve emekli maaşlarına ne kadar zam yapılacağına dair açıklamalarda bulundu. Herkes, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘’Emeklimizi, memurumuzu ve çalışanlarımızı asla enflasyona ezdirmeyeceğiz’’ sözlerini dikkate alarak bu önümüzdeki Temmuz ayı için yüzde 80 oranında maaş zammı beklerken Bakan Nebati bugün TBMM’nde, yapılacak olan 2022 yılı ara zam oranları hakkında kesin rakamlar verdi.

Bakan Nebati memur ve emekli maaşlarına yapılacak olan zam oranlarını açıkladı ama açıklanan rakamlara emekliler pek sevinemedi zira Nebati, net rakamları vererek şu açıklamaları yaptı;

Yeni vergi olmayacağını ve mevcut vergilerde de artış yapılmayacağını söyleyen Bakan, ‘’Bu yıl yeni bir vergi veya vergi artışı öngörmüyoruz. Memur maaşlarında Temmuzda yüzde 40 artış öngörüyoruz. Emekli aylıklarındaki artışı da yüzde 40 olarak öngörüyoruz” dedi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.