Gündem

Aşıyı bulan Prof. Dr. Uğur Şahin normal hayata ne zaman dönebileceğimize dair kesin tarih verdi!

Dünya genelinde ilk onaylanan corona virüsü aşısı Pfizer/BioNTech'i geliştiren Prof. Dr. Uğur Şahin normal hayata ne zaman dönebileceğimize dair kesin tarih verdi!

Koronavirüs aşısı hemen hemen tüm dünyada uygulanmaya devam ediyor. Tüm dünyanın merak ettiği tek soru var. O da, aşı uygulamalarının belirli bir düzeye yetişmesi ile beraber pandemi öncesinde olduğu gibi normal hayata ne zaman dönüş yapabileceğimiz konusu… Herkesin merakla beklediği o normal hayata ne zaman dönüş yapabileceğimiz konusunda ilk açıklama birinci ağızdan geldi. Covid19 aşısını geliştiren, BioNTech şirketinin kurucusu Prof. Dr. Uğur Şahin normalleşme süreci hakkında Alman basınına konuştu.

HAZİRAN AYINDA NORMALE DÖNEBİLİRİZ

Şahin, yeterli sayıda insanın aşı olduğu takdirde normalleşme sürecine girebileceğimizin müjdesini vererek, ne zaman normal bir hayata dönebileceğimize dair 2021 yılı Haziran ayını işaret etti. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Şahin şu bilgilendirmelerde bulundu;

Tek Şart: Yeterli Sayıda İnsanın Aşı Olması:

“Önemli kriter o döneme kadar yeterli sayıda insanın aşılanmış olması. Ancak Covid-19’un kontrol altına alınması, virüsün artık bulaşmayacağı ve tamamen biteceği anlamına gelmiyor. Sadece normal bir yaşama tekrar dönebileceğimiz anlamına geliyor” dedi. Prof. Dr. Şahin bunun yanı sıra birde kötü bir habe verdi;

İKİ YILDA BİR AŞI OLUNACAK

Korona aşısının her iki yılda bir uygulanması gerektiğinin altını çizen Şahin, geliştirdiği aşının bu kadar yüksek etki etmesini beklemediğini de belirtti. Şahin, aşı sayesinde virüsün insan vücudundaki gelişiminin engellendiğini ifade ederken, aşının her iki yılda bir tekrar edilmesi gerektiğini vurguladı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu