GündemSON DAKİKA

Sahil kıyısında yanan ormanların yerine oteller mi dikiliyor?

Ankara Milletvekili FİLİZ KERESTECİOĞLU DEMİR, geçen yıl sahil kıyılarında yanan ormanlık alanların yerlerine oteller dikildiğini iddia etti. Konuyu meclis gündeminde dile getiren Demir, Şu çok çarpıcı açıklamalarda bulundu;

Hem mecazi hem gerçek anlamda ülke yanıyor. Dün yine Marmaris Hisarönü mevkisinde yangın çıktı ve hâlâ kontrol altına alınamadı. Geçen yaz çıkan orman yangınlarında da en çok etkilenen yerlerden biriydi Marmaris. Yangınlar daha az zararla söndürülebilecekken yeterli sayı ve kapasitede ve çalışır vaziyette yangın söndürme uçağımız olmadığı için günlerce devam etmişti.

Sahil kıyısında yanan ormanların yerine oteller dikildiğine de şahit olan yurttaşlar her şekilde kaygılanıyorlar. Tarım ve Orman Bakanı ise görevini yapmak yerine, yurttaşlarla ağız dalaşına giriyor. Müdahaleyi yetersiz bulanlara “Tabii, insanların ağzı fermuar değil ki çekesiniz, kapatasınız!” diyor.

Evet, bakın, gerçekten, Marmaris bir taraftan bu hâlde, bir taraftan da bu hâlde. Yani bu yangını söndürdünüz ama bu yangını söndürmek mümkün değil, beton yangınını söndürmek gerçekten mümkün değil, telafi edilebilir bir şey değil. O yüzden Sayın Bakan, yangını geçtim, ya kıyıları talan eden bu beton yığınlarını rehabilite etmek mümkün mü? Fermuar yurttaşın değil, sizin ağzınıza gerekiyor gerçekten!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.