GündemTeknoloji

Elektrikli Skoda ENYAQ Sportline iV SUV serisine köklü bir model varyantı ekliyor!

Skoda ENYAQ Sportline iV'nin piyasaya sürülmesiyle Çek otomobil üreticisi, Mlada Boleslav'da üretilen yeni tamamen elektrikli SUV serisine köklü bir model varyantı ekliyor. Siyah gövde uygulamaları, büyük alaşımlı jantlar ve alçaltılmış spor şasi, Skoda ENYAQ Sportline iV'ye kendinden emin bir görünüm sağlar ve dinamik sürüş özelliklerini vurgular. Entegre koltuk başlıklarına sahip spor koltuklar, üç kollu çok işlevli deri spor direksiyon simidi ve karbon efektli süslemeler iç mekanın tonunu belirler. Enyaq Sportline iV için 3 güç aktarma organı seçeneği olacak. Hem 132 kW üreten Enyaq iV 60 hem de 150 kW sağlayan ve WLTP döngüsünde 520 km'den daha fazla menzile sahip 82 kWh bataryalı ENYAQ iV 80 arkadan çekişlidir. ENYAQ iV 80x, toplam 195 kW güce ve dört tekerlekten çekişe sahip iki elektrik motoruna sahiptir. Bu varyant seriyi bu yıl içinde tamamlayacak.

Skoda için, bir modelin adına yapılan bu ekleme geleneksel olarak sportif bir görünüm ve dinamik kullanım anlamına gelir. ENYAQ Sportline iV ile Skoda, bu model varyantını tamamen elektrikli ilk SUV serisine sunuyor. Müşteriler üç güç aktarma sistemi seçeneğinden birini seçebilecek. Skoda ENYAQ Sportline iV 60’ın elektrikli motoru arka tekerlekleri çalıştırır, 132 kW üretir ve maksimum 310 Nm tork sunar. Bataryası 62 kWh (58 kWh net) kapasiteye sahiptir ve WLTP döngüsünde 400 km’den * daha fazla menzile izin verir. ENYAQ SPORTLINE iV 80, daha büyük 82 kWh pil (77 kWh net) ile donatılmıştır ve WLTP döngüsünde 520 km’den * daha fazlasını kapsayabilir. Arka motoru 150 kW üretir. Bu pil, ENYAQ Sportline iV 80x’e de takılmıştır. İkinci bir elektrik motoruyla birlikte, bu SUV dört tekerlekten çekiş özelliğine sahiptir, 195 kW çıkış gücüne sahiptir ve maksimum 425 Nm tork sağlar. Bu varyantın maksimum menzili WLTP döngüsünde 500 km’den * fazladır.

MAKSİMUM HIZI

İster arkadan ister dört tekerlekten çekişli olsun, Skoda ENYAQ iV yüksek bir maksimum torka sahiptir. Bu elektrik motoru sayesinde gaz pedalına basıldığında hemen kullanılabilir. SUV bu nedenle mükemmel sürüş dinamikleri sunar. Bu, standart olarak sunulan modele özgü spor şasisi sayesinde ENYAQ iV SPORTLINE’da özellikle belirgindir. Önde 15 mm, arkada 10 mm alçaltılmıştır. Her üç aktarma organı varyantı için en yüksek hız 160 km / s’dir. Yüksek kaliteli tasarım detayları ENYAQ Sportline iV’nin hem içeride hem dışarıda sportif görünümünü vurgular. Sportline varyantı, Skoda ‘nın Mladá Boleslav’daki ana fabrikasındaki üretim hattından ENYAQ iV ile aynı şekilde çıkacak. Volkswagen Grubu’nun MEB platformunu temel alan, Almanya dışında inşa edilecek Avrupa’daki tek model serisidir.

SPORTİF SİYAH GÖVDE UYGULAMALARI VE TAM LED MATRİX FARLAR

SPORTLINE’ın birçok parlak siyah tasarım özelliği, güçlü Skoda ENYAQ iV’nin daha da dinamik görünmesini sağlar. Çarpıcı Skoda ızgarası, pencere çerçeveleri, tavan rayları ve arka tampondaki difüzör, Skoda blok yazısı ve bagaj kapağındaki rozetler gibi buna katkıda bulunur. Sağlam yan etekler gövde rengindedir. ENYAQ Sportline iV, modele özel bir ön apron ve ön kanatlarda Sportline armaları ile birlikte gelir.

20 İnç Vega Veya 21 İnç Betria Alaşım Jantlar

Büyük, parlatılmış 20 inç Vega veya 21 inç Betria alaşım jantlar, her ikisi de özel SPORTLINE tasarımıyla SUV’nin kendinden emin görünümünü geliştirir. ENYAQ Sportline iV, standart olarak tam LED Matrix farlarla birlikte gelir. Her bir Matrix uzun huzme modülü, ayrı ayrı kontrol edilebilen ve sürücünün diğer yol kullanıcılarının gözünü kamaştırmadan her zaman uzun farı açmasını sağlayan 24 LED’e sahiptir.

SPORTLINE’A ÖZEL TASARIM SEÇİMİ SEÇENEĞİ

ENYAQ iV’nin piyasaya sürülmesiyle Skoda, yeni bir iç mekan konsepti olan Design Selections’ı tanıttı. Bunlar modern yaşam ortamlarından ilham alır ve mükemmel bir şekilde uyumlu renkler ve malzemeler kullanır. İç mimarlar, ENYAQ Sportline iV için modele özgü bir Tasarım Seçimi oluşturdu. Döşeme ve tavan kaplaması ağırlıklı olarak siyahtır. Gösterge paneli, gri kontrast dikişli siyah sentetik deri ile döşenmiştir ve görsel vurgular sağlayan ve kapı panellerinde de bulunan karbon efektli kaplamalara sahiptir. Spor grisi şeritli paspaslar, iç mekanın geri kalanıyla mükemmel bir uyum içindedir. Bu Sportline Tasarım Seçimi, entegre koltuk başlıklarına sahip özel siyah spor koltukları da içerir. Bunlar Suedia mikrofiber ile döşenmiştir ve gri şeritlere sahiptir.

Deri Kaplı Direksiyon

Üç kollu çok işlevli deri spor direksiyon simidi standart olarak gelir ve kullanıcı dostu düğmeleri ve tırtıklı tekerlekleri ile çok sayıda araç işlevinin kontrol edilmesine izin verir. Deri kaplı direksiyon simidi jantı gri kontrast dikişe sahipken, alt kolun Sportline yazısını taşıyan bir arması vardır. Pedal kapakları alüminyum bir görünüme sahiptir ve Sportline Tasarım Seçimini daha da geliştirir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu