EmlakSON DAKİKA

Faizsiz ev ve taşıt alma vaadinde bulunan şirketlerin yarattığı mağduriyetler devam ediyor!

İstanbul Milletvekili Sibel Özdemir, faizsiz ev ve taşıt alma vaadinde bulunan şirketlerin yaşattığı mağduriyetleri TBMM gündemine taşıdı. Binlerce vatandaşın bu şirketler eliyle mağdur edildiğini belirten Özdemir, bu konuda TMSF’yi hareke geçmemekle suçladı.

Firmalarla birlikte TMSF’nin yasayı açıkça ve keyfî olarak ihlal ettiğini iddia eden Sibel Özdemir, konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu;

Daha önce de gündeme getirdiğim üzere kamuoyunda “evim mağdurları” adıyla bilinen faizsiz ev ve taşıt alma vaadinde bulunan şirketlerin yarattığı mağduriyetler devam ediyor. Meclis Genel Kurulunda geçtiğimiz nisan ayında kabul edilen kanun maddeleri mağdur edilen vatandaşları korumuyor. Firmalarla birlikte TMSF de yasayı açıkça ve keyfî olarak ihlal ediyor. İki buçuk ay geçmesine rağmen devir işlemleri çok yavaş ilerliyor.

Vatandaşa almadığı hizmetin bedeli ödetiliyor. Artan enflasyon karşısında yatırılan paraların değerinin de düşmesiyle birlikte vatandaşların mağduriyetleri daha da artıyor. Faaliyetlerine şeffaf ve açık olarak devam etmeyen 6 firmayla birlikte gerçekten hiçbir denetim mekanizması bulunmuyor.

Buradan başta Hazine ve Maliye Bakanlığını, TMSF’yi, BDDK’yi, bütün kurumları uyarıyorum ve yasal düzenlemeyi yerine getirmeyen özellikle iktidar partisi yetkililerinin de bu denetimin yapılması konusunda gerekli adımları atması için tekrar çağrıda bulunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.