GündemTeknoloji

2021 Honda Civic teknik özellikleri ve performansı görülmeye değer!

2021 Model Honda Civic, bilmek isteyeceğiniz bazı güncellemelerle birlikte geliyor. Bu nedenle, bu olağanüstü modelden neler bekleyebileceğinize bakmak için bu 2021 Honda Civic karşılaştırmasını bir araya getirdik.

2021 Honda Civic serisi için artık bir Coupe modeli olmayacak. Ancak şirket, 2022’de gelecek modellerin tamamını yenilemeyi planlıyor.

2021 Honda Civic

600 adetlik bir 2021 Honda Civic Type R Limited Edition satışa sunulacak. Parlak siyah vurgulara sahip özel bir Phoenix Yellow boyayla birlikte gelir. BBS dövme alüminyum jantlar, yeniden kalibre edilmiş direksiyon ve özel olarak ayarlanmış amortisörler ile birlikte bazı ağırlık azaltma modifikasyonları da yapıldı.

MPG ve MPGe Karşılaştırması  

Honda Civic olağanüstü yakıt ekonomisi elde etmeye devam ediyor. Manuel şanzımanla 26/36 mpg olarak tahmin ediliyor. Bununla birlikte, bir CVT ile donatılmış hatchback daha da iyi sonuç verir ve 31/40 mpg’ye ulaşır.

Yeni 2021 Honda Civic yalnızca sedan veya hatchback olarak mevcuttur. Otomobil üreticisi şimdilik coupe modelini durdurdu.

2021 Honda Civic LX fiyatı

2021 Honda Civic LX yurt dışı fiyatının 21.000 dolar civarında başlamasını bekliyoruz. Sedan 158 beygir gücünde dört silindirli bir motora sahipken, hatchback 174 beygir gücünde turbo şarjlı dört silindirli bir motor sunuyor. Ayrıca, sedan standart olarak manuel şanzımanla gelirken, hatchback bunun yerine bir CVT’ye sahip.

Honda Civic Sport modelleri

2021 Honda Civic Sport modelleri, yedi inçlik dokunmatik ekran, sekiz hoparlörlü ses sistemi, Android Auto, Apple CarPlay, basmalı düğmeyle çalıştırma, yakınlık anahtarsız giriş, deri kaplı direksiyon simidi ve iki gibi daha standart özelliklerle birlikte gelir. USB bağlantı noktaları.

Honda Civic EX sedan

2021 Honda Civic EX sedan temel motor ve CVT ile birlikte gelirken, hatchback bunun yerine yükseltilmiş 180 beygir gücünde motora sahip.

Honda Civic EX-L modeli

2021 Honda Civic EX-L, otomatik karartmalı dikiz aynası ve deri kaplamalı koltuklar dahil olmak üzere daha da fazla özelliğe sahiptir.

Honda Civic Touring

Serinin en iyisi olarak, hem 2021 Honda Civic Touring hem de Sport Touring modelleri, yükseltilmiş stereo sistemleri, yağmur algılayıcı ön cam silecekleri ve bir navigasyon sistemi içeriyor.

Hibrit veya Tamamen Elektrikli 2021 Honda Civic 

Şu an itibariyle Honda’nın Civic Hybrid veya Electric modelini yayınlama planı yok. Bunun yerine, otomobil üreticisi boşluğu dolduruyor gibi görünen Honda Insight’ı sunuyor.

2021 Honda Civic ile 2020 Honda Civic modelleri arasında çok fazla fark yok.

Performans ve Güvenilirlik 

Henüz 2021 Honda Civic’in güvenlik testleri ile nasıl derecelendirileceği hakkında bir fikrimiz yok, ancak önceki model kadar iyi olmasını bekliyoruz. Karşılaştırma için 2020 Honda Civic, IIHS’den En İyi Güvenlik Seçimi unvanını kazandı .

İç Hacmi

Beş yolcu Civic, sedan modeliyle birlikte 15.1 fit küplük bir bagaj sunuyor. Hatchback Civics, arka koltukların arkasında 22,6 veya 25,7 fit küp bulunuyor ve bu koltuklar katlandığında 46,2 fit küp çıkıyor.

Dış Hacmi

2021 Honda Civic, 16, 17 veya 18 inç jantlarla ve ayrıca sekiz dış renk seçeneği arasından seçiminizle birlikte gelir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu