Personel Alımı

2020 KPSS puan sıralamasına göre kamuya 4 Temmuz’a kadar personel alımı yapılacak

Kamuya personel alımı için 20 Haziran 2022 tarihli Resmi gazetede yeni iş ilanı yayınlandı. İlana göre kamuya, 2022 KPSS puan sıralamasına göre 20 Haziran ile 4 Temmuz 2022 tarihleri arasında sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Alınacak personeller, Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) bünyesinde istihdam edilecektir. Peki, bu kamu üniversitelerinden olan Gebze teknik Üniversitesi’ne hangi mesleklerden personel alınacak? Başvuru için istenilen şartlar nelerdir? İş başvuruları nereye ve nasıl yapılacak? Tüm detaylar aşağıda ayrıntıları ile birlikte verilmiştir?

GTÜ bugün resmi gazetede güvenlik, temizlik, şoför ve aşçı kadrolarına personel alımı yapacağını duyurdu. Yayınlanan resmi ilana göre üniversiteye 22 özel güvenlik görevlisi, 5 temizlik personeli, 1 şoför ve 2 aşçı alımı yapılacak. Bu kamu kurumuna toplamda 30 sözleşmeli personel alımı yapılacak olup bu kadrolara ilişkin istenilen başvuru şartları, başvuru adresi ve diğer tüm detaylar aşağıda ayrıntıları ile birlikte verilmiştir;

GENEL ŞARTLAR

1.1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak zorunludur.

1.2. 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu uyarınca yaptırılacak olan arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

1.3. 2020-KPSS lisans mezunları için KPSS P3, önlisans mezunları için KPSS P93, ortaöğretim mezunları için ise KPSS P94 puanına sahip olmak.

1.4. “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların” Yeniden İşe Alınma başlıklı Ek 1 inci maddesinin (b) fıkrasına eklenen; “Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.” hükmüne aykırı durumu tespit edilenler atanmaya hak kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır. (Sözleşme imzalama aşamasında ilgili belgenin ibrazı istenecektir.)

BAŞVURU ADRESİ VE İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adayların başvuru evraklarını eksiksiz şekilde müracaat süresi içerisinde Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına iletilmek üzere Yazı İşleri Müdürlüğüne şahsen teslim etmeleri veya posta yoluyla göndermeleri gerekmektedir. Süresi içinde yapılmayan, eksik belgeli başvurulardan ve postada meydana gelen gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir. – Posta yoluyla başvuru yapacak olan adaylar “GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ – GEBZE/KOCAELİ” adresine evraklarını gönderecektir. – Adaylar başvuru süreciyle ilgili olarak 0 (262) 605 11 29, 0 (262) 605 11 27, 0 (262) 605 11 22 telefon numaraları ve personel@gtu.edu.tr adresinden yardım alabilecektir.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI

-10/06/2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan şartları taşıyor olmak, -Ortaöğretim (lise ve dengi okul) mezunu olmak,

-Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış (silahlı/silahsız) özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak. -2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS-P94) en az 60 puan almış olmak, -7/24 saat esasına göre vardiyalı olarak kapalı ve açık alanlarda çalışmasına engel durumu olmamak,

-170 cm’den kısa olmamak ve boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 10 dan fazla, 13 den az olmamak, (Örneğin;180 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 80+10=90 dan fazla, 80-13=67 den az olmaması gerekmektedir.) -Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış, 35 yaşından gün almamış olmak, -Açık ve kapalı alanda koruma ve güvenlik hizmetleri görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir hastalığı bulunmamak,

TEMİZLİK PERSONELİ ALIMI İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI

-Ortaöğretim (lise ve dengi okul) mezunu olmak, -2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS-P94) en az 40 puan almış olmak, -Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış, 35 yaşından gün almamış olmak, -Açık ve kapalı alanda temizlik hizmetleri görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir hastalığı bulunmamak,

ŞOFÖR ALIMI İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI

-Ortaöğretim (lise ve dengi okul) mezunu olmak, -2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS-P94) en az 60 puan almış olmak, -D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, -Psikoteknik belgesi almış olmak, -Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış, 35 yaşından gün almamış olmak, -Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir hastalığı bulunmamak.

AŞÇI ALIMI İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI

-Yükseköğrenim kurumlarının aşçılık bölümü önlisans mezunu olmak, -2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS-P93) en az 60 (altmış) puan almış olmak, -Belgelendirmek kaydıyla en az 2000 kişilik “toplu yemek üretimi ve yerinde üretim” konusunda hizmet veren kamu kurum/kuruluş veya özel firmalarda aşçıbaşı veya aşçı veya usta olarak en az 5 (beş) yıl süreyle görev yapmış olmak, -Hijyen Belgesi sahibi olmak, -Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış veya 35 yaşından gün almamış olmak. -Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir hastalığı bulunmamak.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.