İş İlanları

İŞKUR’dan tüm işsiz olanları ilgilendiren yeni istihdam duyurusu! 7 farklı meslekten 37.580 alımı yapılacak!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tüm işsiz olanları ilgilendiren yeni bir istihdam duyurusu yaptı. Yapılan duyuruya göre 81 il genelinde 7 farklı meslekten 37.580 alımı yapılacağı belirtildi. İş başvuruların 30 Haziran 2022 tarihine kadar devam edeceğini belirten İŞKUR, hangi mesleklerden kaç personel alınacağını açıkladı.

İŞKUR’dan Haziran ayında yapılan istihdama ilişkin yapılan açıklamalara göre; vasıflı vasıfsız 25.403 işçi, 1852 ön muhasebeci, 4743 temizlik personeli, 1655 depo görevlisi, 1581 güvenlik görevlisi, 1535 şoför ve 811 büro memuru olmak üzere bu 7 farklı meslekten bay- bayan 37.580 alımı yapılacak.

Bu alınacak personeller içerisinde yaklaşık 1700 kişilik engelli kadrosu açıldığını belirten İŞKUR, başvuruların https://esube.iskur.gov.tr/ adresi üzerinden online şeklinde yapılacağını söyledi. Alınacak personellerin bakanlıklarda, devlet üniversitelerinde, diğer kamu kurum ve kuruluşlarında, il-ilçe belediyelerinde ve özel sektörde faaliyet yürüten fabrikalarda, üretim tesislerinde ve diğer kurumsal şirketlerde çalıştırılacaklardır.

Peki, hangi kamu kurumlarına, hangi belediyelere işçi, ön muhasebeci, temizlik personeli, depo görevlisi, güvenlik görevlisi, şoför ve büro memuru alımı yapılacak? Bu mesleklerle ilgili hangi özel sektör kurumları personel alımı yapacak? İşte detaylar…

PERSONEL ALIMI YAPAN BAKANLIKLAR, BELEDİYELER VE ÜNİVERSİTELER

04.06.2022 tarihi itibari ile başta Tarım ve Orman Bakanlığı, Aile ve Sosyal hizmetler Bakanlığı olmak üzere 6 farklı bakanlığa ve bu bakanlıklara bağlı resmi kurumlara personel alınacak. Bunun yanı sıra 11 farklı devlet üniversitesine bu belirtilen mesleklerden ve farklı branşlardan mühendis, tekniker, teknisyen ve sağlık personeli alımı yapılacak.

Memur ve işçi alımı yapan kamu kurumları arasında belediyelerde var. Şu anda Türkiye genelinde 73 il-ilçe belediyesi ve bu belediyelere ait şirketler farklı mesleklerden personel alımı yapıyor.

Personel alımı yapan bakanlıkların, belediyelerin ve üniversitelerin güncel iş ilanlarının yayınlandığı sayfaya yönlenmek ve yayınlanan kamu iş ilanları hakkında ki tüm detaylara ulaşmak için BURAYA TIKLAYINIZ

PERSONEL ALIMI YAPAN ÖZEL SEKTÖR KURUMLARI

Kamuda ve özel sektörde istihdam edilmek üzere; 25.403 işçi, 1852 ön muhasebeci, 4743 temizlik personeli, 1655 depo görevlisi, 1581 güvenlik görevlisi, 1535 şoför ve 811 büro memuru alınacak. Bu mesleklere göre yayınlanan iş ilanlarını görüntülemek için aşağıda linki verilen meslek kodlarının üzerini tıklayınız. İş başvurularını bu aynı link üzerinden online şeklinde yapabilirsiniz.

Beden İşçisi (Genel) alım ilanları için tıklayınız

Temizlik Görevlisi alım ilanları için tıklayınız

Ön Muhasebeci alım ilanları için tıklayınız

Ambar/Depo Görevlisi alım ilanları için tıklayınız

Özel Güvenlik Görevlisi alım ilanları için tıklayınız

Şoför alım ilanları için tıklayınız

Büro Memuru (Genel) alım ilanları için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.