GündemSON DAKİKA

Ehliyet affı için teklif bugün meclise sunuldu

1 milyona yakın insanımızı ilgilendiren ehliyet affı ile ilgili teklif bugün (2 Haziran 2022) Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunuldu. Teklifte; alkollü araç kullanmaktan, aşırı hız yapmaktan, ölümlü kazıya sebep vermekten dolayı ehliyetine el konulanlar için bir sefere mahsus af çıkartılması talep edildi.

Ehliyet affı teklifine ilişkin açıklama yapan Mersin milletvekili Baki Şimşek öğrenci affı ve vergi affı ile ilgili düzenleme yapıldığını ehliyet affı için de bir düzenleme yapılmasını talep etti Konya ilişkin Şimşek şu açıklamalarda bulundu;

-Pandemi süreci içerisinde vatandaşlarımızı rahatlatma adına birçok yasa çıkartılmış, öğrenci affından vergi affına kadar birçok düzenleme yapılmıştır. Trafik kazası yapıp, ölümlü kazaya sebebiyet vermeyip ya da alkollü araç kullanmaktan, aşırı hız yapmaktan dolayı ehliyetine el konulmuş 1 milyona yakın insanımız mağdur durumdadır.

-Özellikle geçimini şoförlükten sağlayan, direksiyon sallayarak sağlayan insanlarımız mutlaka bir ehliyet affı beklemektedir.

-Bunun mutlaka Meclisin gündemine alınmasını ve bu 1 milyona yakın insana bir defaya mahsus olmak üzere bir af çıkartılmasını talep ediyor, saygılar sunuyorum.

4 Yorum

  1. Ehliyet affını bekliyoruz büyüklerimizden, dersimi aldım. gerekirse artı ücret ödemeye hazırım, hem devletime katkı olur.

  2. Sayın TBMM biz hatamızı anladık ders aldık lütfen bize af çıkarın.

  3. TIR şoförü olarak ehliyet affı çıkmasını istiyoruz cezaları ödemeye razıyız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir