EkonomiSON DAKİKA

LPG, benzin ve motorine dev zam yolda geliyor

Petrol fiyatlarında düşme de olsa yükselme de olsa maalesef Türkiye’de LPG dahil benzin ve motorine peş peşe zamlar gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde benzin ve motorine dev zamlar yapılmıştı, bugün ise akaryakıt fiyatlarına daha büyük zammın geleceği belirtildi.

Dünya piyasalarında petrol fiyatları yükselmeye devam ederken Türkiye’de de akaryakıt fiyatları da artmaya devam ediyor lakin petrol fiyatlarındaki yüzdelik artış ile Türkiye’deki akaryakıt fiyatlarındaki yüzdelik artışlar birbirini tutmuyor. Zira petrolün varilinde son bir haftada %5’lik bir artış olmuş olsa da, Türkiye’de son bir hafta içerisinde benzin ve motorine yaklaşık yüzde 15’in üzerinde zam yapıldı. Buna ilaveten bugün yine akaryakıta dev bir zammın yolda olduğu belirtildi.

Sektör kaynaklarından alınan bilgilere göre yarın benzine 1.6 TL, motorine 1.40 TL ve LPG fiyatlarına ise 70 kuruş zam yapılacağı belirtildi.

Şu anda İstanbul’da benzin fiyatları 25,02 TL, motorinin litresi 24,45 TL iken LPG litre fiyatı 11,82 TL. Bu gelecek zamlarla birlikte benzin ve motorin fiyatları 26 TL’yi geçecek, LPG ise yaklaşık 13 TL’ye yaklaşmış olacak.

30 Mayıs 2022 tarihi itibarıyla güncel akaryakıt fiyatları şöyle;

 

4 Yorum

  1. Berent petrol yüzde üç artıyor petrol fiyatları turkiyede yüzde 15 artıyor hükumetin bunu görmesi lazım böyle gitmez Allah beterinden korusun Allaha emanet gidiyor millet petrolün bu dengesiz yükselişine devlet dur demeli yüzde 3 se yüzde üç artmalı yüzde 15 de ne oluyor vatandaşı keriz yerine koymayin

  2. Yüz lira yapmazsanız namussuzsunuz
    500₺ da olsa
    REEECEP TAYYİİİP ERDOĞAN

  3. Akaryakıta zam yaparken doları bahane eden neden maaşa zam yaparken doları kaale almaz.Akaryakıta ayda 5,6 kez zam yapanlar Maaşlara neden senede bir zam yapar.Neyine destek vereyim seni nasıl seveyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir