GenelSON DAKİKA

Almanya’da büyük bir hortum çıktı! Çok sayıda ağır yaralı var

Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde çok büyük bir hortum çıktı! Meydana gelen hortum faciasında 10’u ağır olmak üzere 40’da fazla yaralı olduğu belirtildi.

Almanya’da akşam saatlerinde çıkan hortum, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde faciaya yol açtı. Yüzlerce evin çatısı sokak ve caddelere savrulurken, sokak ortasında ki ağaçlar devrildi ve onlarca araç kullanılamaz hale geldi.

Ren-Vestfalya eyalet polisi hortum nedeniyle ölen olmadığını belirtirken son dakika olarak alınan bilgilere göre halka ‘’Evden Çıkmayın’’ uyarısı yapıldı. En fazla hasarın ise Paderborn şehri ve Lippstadt şehrinde olduğu söylendi.

Almanya’nın büyük bir bölümünde beklenen fırtına batıdan şimşek, gök gürültüsü ve şiddetli yağmurla geldi. Alçak “Emmelinde”nin neden olduğu gök gürültülü fırtınalar önce Kuzey Ren-Vestfalya’yı vurdu.Bölge polisinden bir sözcü, Paderborn’da 30 ila 40 kişinin yaralandığını, “onunun ciddi şekilde” yaralandığını söyledi. Buna göre, “şehri bir kasırga çekti” ve milyonlarca değerinde hasara neden oldu.

Lippstadt’ta da ağır hasarBir kasırga da Lippstadt’tan geçti. İtfaiye sözcüsü, kentte ciddi hasar meydana geldiğini söyledi. Çok sayıda çatı kapatıldı ve ağaçlar arabaların üzerine devrildi. Yaralılar ve hatta ölüler başlangıçta Lippstadt’tan bildirilmedi.

Zaman zaman, yaklaşık 120 kişi Lippstadt’taki Cabrioli eğlence havuzunda, devrilen ağaçlar girişi kapattığı için mahsur kaldı. İtfaiye ekipleri, mahsur kalanların daha sonra serbest bırakıldığını bildirdi. Hellinghausen semtinde fırtına nedeniyle bir kilisenin tepesi çöktü. Yaklaşık 200 ila 300 itfaiyeci görevlendirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.