Personel Alımı

TÜİK memur alımı için başvurular 1 Haziran’da sona eriyor!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanlığı 17 Mayıs 2022 tarihli Resmi Gazete’de memur alımı yapacağını ilan etti. İlana göre TÜİK, Dijital Dönüşüm ve Projeler Daire Başkanlığı bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere 14 memur alımı yapacak. Memur alımı iş başvuruları başladı ve 1 Haziran 2022 tarihine kadar devam edecektir.

Peki, TÜİK hangi mesleklerden ve öğrenim düzeylerinden memur alımı yapacak? TÜİK iş başvuruları nereye ve nasıl yapılır? Alınacak memur adayları hangi illerde görevlendirilecekler? İlan hakkında verilen bilgiler şöyle;

TÜİK MEMUR ALIM İLANI

Türkiye İstatistik Kurumu Dijital Dönüşüm ve Projeler Daire Başkanlığı, Bilişim Teknolojileri Daire Başkanlığı ve Yazılım Daire Başkanlığı emrinde tam zamanlı olarak istihdam edilmek üzere sınavla 14 (On Dört) adet Sözleşmeli Bilişim Personeli alınacaktır.

Adayların Strateji ve Bütçe Başkanlığı (https://kamuilan.sbb.gov.tr/) ve Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı (www.tuik.gov.tr) internet sitelerinde bulunan sınav ilanını inceleyerek, şartları sağlayanların başvurularını Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı Personel Daire Başkanlığı Devlet Mah. Necatibey Cad. No:114 06420 Çankaya/ANKARA adresine şahsen veya posta yoluyla yapmaları gerekmektedir.

Başvuru Süresi

Başvurular, Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı internet sitesi www.tuik.gov.tr adresinde bulunan İş Talep Formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulduktan sonra diğer belgeler ile birlikte en geç 01/06/2022 günü mesai bitimine (18:00) kadar Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı Devlet Mahallesi Necatibey Caddesi No:114 06420 Bakanlıklar Çankaya/ANKARA adresinde bulunan Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı, Personel Daire Başkanlığı’na elden teslim edilmek veya son başvuru tarihinde anılan adreste olacak şekilde postayla gönderilmek suretiyle yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.