GündemSON DAKİKA

Atatürk Havalimanı’nı alelacele neden yıkıyorlar! Kirli hesapların perde arkası

Rize-Artvin Havalimanı açıldı, güzelde oldu. Ancak Rize’de inşa ederken İstanbul’da çok ama çok büyüğünü yıkmanın anlamı nedir? Zamanında Avrupa’nın en büyük havalimanı olan, 10 milyar dolarlık bir yatırım olan Atatürk Havalimanı çöpe atıldı. Niye mi? Sarayın havuzunu dolduran yani, bir alo ile 150’şer milyon dolar bağışlayan müteahhitler para kazansın diye…

Aşırı rüzgarı sebebiyle kuşların bile uçmadığı, hala yolu bile olmayan bir dağın ortasına havalimanı kondurdular. Bu şekilde sadece 10 milyar dolarlık havalimanını çöpe atmadılar, aynı zamanda bölgede ki otel ve tesisleri de öldürdüler. Allah aşkına, 20 milyon insanın açlık sınırının altında maaş aldığı, 2,5 milyon insanın 2500 TL ile geçinmek zorunda kaldığı bir ülkede böyle bir israf ve savurganlık helal midir?

ATATÜRK HAVALİMANI’NI İŞTE BU YÜZDEN HEMEN YIKIYORLAR

Bu AKP 50 milyon dolar için Tank Palet Fabrikası’na Katarlıları ortak ederken 10 milyar doları çöpe atmak çılgınlığın ötesinde bir suç değil midir? Yıkım ekibi yani iş makinalarının dün Atatürk Havalimanı’na sokulduğunun fotoğrafları medyaya yansıdı zira önümüzdeki seneye kadar yıkılmaz kalırsa yeniden faaliyete geçirilmesinden ve Yap-İşlet-Devret modeli ile yapılan İstanbul Havalimanı’nın ıskartaya çıkarılmasından korkuluyor. Bunu için çok değerli pistleri bile paramparça ettiler ve devam ediyorlar çünkü öncelikleri Türkiye değil, havuz dolduran müteahhitlerin kazanması…

Vatandaşta uçakla seyahat edecek para mı kaldı?

Bu arada Tayyip Erdoğan dünkü Rize-Artvin havalimanı açılışında dedi ki, ‘’Ey halkım! Bütün ülkede uçaklar boş gidip geliyor. Doldurun onları…’’ Dedi… İlahi Tayyip Erdoğan… İnsanlar karnını doyuramıyor, sen çıkmış bu vatandaşa ‘’uçağa bin’’ diyorsun. Vatandaşta uçakla seyahat edecek para mı kaldı? Ki zaten, milletin kuru soğana muhtaç olduğunu ‘’uçaklar boş’’ diyerek zaten sen itiraf ediyorsun. Bu fotoğraf Erdoğan’ın son dönemlerde halktan ve hakikatlerden nasıl koptuğunu da yansıtmakta.

Hemen şunuda söylemeden geçmeyelim; Tayyip Erdoğan dedi ki ‘’ekonomide ilk 10’a girmemiz 2023 seçimlerine bağlı, verin oyu ilk 10’a girelim.’’ Pardon ama bu ülkeyi 20 yıldır Tayyip Erdoğan değil de bir başkası mı yönetiyor? Eyy Erdoğan sen 2002’de seçildiğin zaman bu ülke ekonomide en büyük 17’inci ülke değil miydi? Şimdi geldiğimiz noktada Türkiye 4 basamak gerileyip 21’inci sıraya oturdu. Bunu mu unutturmak istiyorsun?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.