GenelSON DAKİKA

Son dakika! Vefat haberini ünlü komedyen Cem Yılmaz duyurdu!

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, Mizah yazarı ve senarist Kemal Kenan Ergen vefat haberini son dakika olarak duyurdu. ‘’Çok üzgünüm çok’’ sözleri ile Ergen’in ölüm haberini veren Cem Yılmaz, ‘’ustam Kemal Kenan Ergen i kaybettik’’ dedi.

Mizah konusunda isim yapmış Kenan Ergen mizah arenasında uzun yıllar ‘Kemken’ lakabıyla tanınıyordu. Cem Yılmaz ve Mazhar Alanson’un başrollerini paylaştığı ‘Her Şey Çok Güzel Olacak’ filminin senaryo ekibinde de yer alan Ergen’in ölümüne ilişkin sinema, dizi oyuncusu Cem Yılmaz yayınladığı taziye mesajında şu ifadeleri kullandı;

“Sevgili dostlarım Her şey Çok Güzel Olacak filmini beraber yazarak beni sinemaya başlatan dergicilikten ustam Kemal Kenan Ergen i kaybettik. Çok çok üzgünüm. Tüm sevenlerine ailesine sabır diliyorum. Hep bizimle yaşayacak. Mekanı cennet olsun.” Dedi. Peki, Mizah yazarı ve senarist Kemal Kenan Ergen kimdir?

KEMAL KENAN ERGEN KİMDİR?

Kemal Kenan Ergen 1 Ocak 1967 yılında Kocaeli’de dünyaya geldi.

Kemal Kenan Ergen, mizah arenasında uzun yıllar ‘Kemken’ lakabıyla tanınmıştır. Çok sayıda karikatür/mizah dergisinin bünyesinde yayınlanan hikayeleri ile mizah severlerin beğenisini kazanmıştır.

‘Tatlı Kaçıklar’ dizisinin senaryosuna imza atarak bu kulvardaki rüştünü de ispatlamış olan Kemal Kenan Ergen, Cem Yılmaz ve Mazhar Alanson’un başrollerini paylaştığı ‘Her Şey Çok Güzel Olacak’ filminin senaryo ekibinde de yer almıştır. ‘Olacak O Kadar’ programı için de kalem oynatan Ergen, ‘Kahpe Bizans’, ‘Hababam Sınıfı Merhaba’, ‘Ömerçip’, ‘Hababam Sınıfı Askerde’ ve ‘Hababam 3,5’ gibi sinema filmlerinde de yer almış; ‘Zaman Makinesi 1973’ filminin uygulayıcı yapımcılığını üstlenmiştir.

Mizah yazarı ve senarist Kemal Kenan Ergen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.